Kroupič

Sbírá někdo MATCHBOXY? Nebo třeba MINERÁLY & OKRASNÉ KAMENY? :)

Nejlepší odpověď
Rocker

Sbíral jsem Matchboxy,když jsem byl malý,to se špatně sháněly.Potom jsem přešel na Bburaga,byly větší(1:43)a propracovanější.Pak jsem přešel na měřítko 1:24,nakonec jsem skončil u stavebnic kamionů.Všechny modely ještě mám,10 letý syn má taky svojí sbírku,všechna Ferrari od Shelky.Navíc mám krabici vláčkůa kolejí TT,jen není místo na postavení kolejiště:-(

Další odpovědi
Terryle

Na kamínky jsem úchyl, ale sbíráním bych to nenazvala. Spíš je syslím a pak se v nich s gustem vrtám a něco z nich tvořím – mám to jako relaxaci, někdo maluje, já skládám kameny. Sbírkou chápu spíš vystavování do vitrínky…

barnajka

Nedá se říct, že bych kameny vyloženě sbírala, ale přesto už doma malou sbírku mám. U nás ve městě se každoročně na jaře a na podzim koná mezinárodní expozice minerálů, sjedou se sem vystavovatelé ze všech koutů světa..jsme tím docela proslulí :) Dřív jsem chodívala pravidelně na obě výstavy, teď si vybírám jen jednu z nich, někdy ani to ne. Je to sice krásný, ale vesměs je to pořád to stejný dokola – vzhledem k tomu, že opravdu nejsem vášnivý sběratel, po pár letech se výstava „okouká“. Proto tam teď chodím fakt jenom jednou za čas, aspoň je tam pro mě vždycky něco novýho a znovu se začínám těšit, až zase půjdu napást oči :))

Jinak ještě k těm kamenům – pár kroků od domu mám les, bývalo to bohatý naleziště ametystů. Když jsem byla menší, stačilo se chviličku popelit na zemi a člověk našel opravdu nádherný krystaly. Teď se tam můžu hrabat klidně i hodinu a když narazím na půlcentimetrový půlkrystálek, můžu si gratulovat. Lidi už stačili všechno rozkrást :((