Sběr plastových víček (uzávěrů)?

Často se setkávám s tím, že nějaká škola nebo skupina lidí sbírá plastová víčka, většinou na nějaký humanitární účel. K čemu se tato víčka dále využívají, kde jsou sběrná místa a jak se do podobné akce může zapojit jednotlivec?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

http://www.plastozrout.cz/
zde si můžeš zjistit co s nimi
víčka se dále zpracují a sběrači za ně dostávají zaplaceno- většinou peníze pošlou na charitu ,nebo přímo jedinci který potřebuje nějakou speciální léčbu a nemá na ní peníze

Další odpovědi:

Zlatý

Víčka jsou velmi vhodná pro další zpracování. Víčko je na PED lahvi to nejdražší. Občas se vyskytne nějaká veřejná akce, kam lze víčka zaslat.Další možností je věnovat je některé ze škol, která je sbírá

Všechny ZŠ mají přehled a přístup k databázi.
(Ve škole, kde se konaly poslední volby byla nástěnka s info a pod ní taška, do níž se víčka vhazovala).
Jinak viz týž dotaz před časem v odkazu ve zdroji:

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ vicka-od-pet-lahvi

Diskuze k otázce

Zlatý

Damiana

Tak to mě taky zajímá. Počkám si na odpověď. Když slyším - pomohlo se sbíráním víček; lidé svorně posílali víčka pro malého Dominika - absolutně nechápu o čem je řeč... Doufám, že to někdo ví...:-)

anonym

Vidíš, někdo ví! Hledala jsem marně v místní liště, ale smysluplnost té otázky jsi mi potvrdila :D

Zlatý

annas

V minulosti jsem reagovala v tom smyslu, že je v našem městě umistěný v jednom obchůdku plastový kbelík, do něhož se víčka odkládají. Za určitou dobu si pro ně přijede pán a odevzdá rodině. Ale svou odpověď nemohu najít. Uvedla jsem v ní, o které dítě konkrétně jde.

Mohu znova zjistit v prodejně. Vím, že je u sběrného kbelíku nějakého povídání s prosbou o pomoc..

Dokonce TV se obrátila na diváky. Těch dětí, které potřebují pomoc, je několik.

Chce zjistit v okolí, kde se víčka sbírají. Našla jsem děti z Ostravy, České Kamenice, Děčína, www.sber-suroviny.cz atd.

Zlatý

Damiana

:-D

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.