BS31

Sběr jahod v německu- papíry, věk?

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je to s letní brigádou v zahraničí?? Sběr ovoce, zeleniny.. Je mi prozatím 14 ale chtěla bych si brigádu zařídit na příští rok. Mám nějakou šanci? našla jsem i fajn nabídku na sbírání jahod v německu ale nevím jak je to s věkem a hlavně se státními záležitostmi.., co bych potřebovala za papíry atd… Předem díky za odpověď :)

Nejlepší odpověď
Agneta

Přijedeš tam s Občankou, a když budeš souhlasit s tím, že tě budou pořádně vykořisťovat (v akordu na slunci), tak tě hned berou. Můžeš mít štěstí nebo smůlu:D

gagaga

od 15 let veku – do18 ,
muzete pracovat 35 – 40 hodin tydne
( max. 4 tydny dohromady )
a casove pouze od 8 – 18.00

kdyz si spocitate naklady na dopravu, bydleni, stravu, pojisteni ..
;(
najdete si brigadu v Cechach a az pozdeji v zahranici …drzim Vam palce

  • iv-

BS31

děkuji i dyž ne za oc příjemnou odpověď :) , s dopravou by problem neby táta pracuje jako řidič kamionu v německu dovezl by mě kamkoliv, ubytování je na většině plantážích zajištěno buď zdarma nebo za minimální poplatek vzhledem k výdělku ( 6€ na hodinu) dení oplatek za bydlení je většinou 5€, takže jakoby necelou hodinu pracujete za bydlení zbytek pro sebe takže zbývá už jen ta strava a to pojištění na něj bych šetřila z kapesného rodičů.
Ale ta omezení :( kdo by chtěl brigádníka s tolika omezeními ??
i tak děkuji za ujasnění :)

gagaga

prosim..
:)