led

Satelitný prijímač pre dva TV

Dostala som otázku, neviem… Vyrába sa a je dostupný „satelitný“ prijímač DVB-S (satelit) alebo DVB-T (pozemný) s možnosťou distribucie TV signálu pre 2 TV prijímače nezávisle na sebe? Alebo každý TV musí mať samostatný prijímač?
Doplňuji:
beer,
ďakujem za odpoveď, nemôžte mi cez email v profile poslať nejakú značku?

vvaasseekk, ja potrebujem nezávislý príjem, taký ako píše beer. Ten váš to je rozbočenie jedného programu.

Nejlepší odpověď
beer

Prodává, poznáš to podle toho, že přijímač má 2 tunery (je to uvedeno v jeho technických vlastnostech).
Tedy, současně lze sledovat (nahrávat)dva různé programy.
Doplňuji:
Dej do Googla
Satelitní komplet pro 2 (nebo dvě) TV..

Další odpovědi
mosoj

Led: Sat. přijimač s dvěma tunery je blbost. To budete od druhé televize chodit přepínat programy k první TV ?
Potřebujete dva nezávislé přijímače ( ke každé TV jeden ) a LNB konvertor ( to je to co je na parabole) pro dva přijimače Dělají se i pro víc TV než dva.
Většinou se to pořizuje všechno v jednom kompletu.
Viz. na př. http://www.sa­telitni-komplety-shop.cz/satelitni-komplety-2tv-c-3.html?gclid=­CMnqtID2x6oCFU0v3wod­tWkizw

vvaasseekk

Máš dvě možnosti:
1, Máš otvor (ve zdi) DVB-S/T. A na ten můžeš koupit za pár korun ve tvaru T „rozdvojku“. Ale to bych nedoporučoval (jde těžko sehnat).
2, Koupit si setobox do kterého přímo strč DVB-S/T kabel. V setoboxu by měla být zdířka na SCART (obdélník cca 43×12mm s 21 nožovými kontakty). Do té zdířky dáš slučovač dvou SCART (cca 112k). A potom to dvěma kabely (SCART kabely) spojíš s televizama.

Mělo by to fungovat

terry

DVB-T převádí příjem na digitální pro „analogovou“ televizi. 2 tunery nezajistí příjem pro 2 různé televize. Lze pouze na 1 televizi 1 program sledovat a 2. program nahrávat.
Takže DVB-T musí být 1 k 1 televizi, která neumí přijímat digi signál.

DVB-T tedy pouze převádí digi signál na takový, aby jej „přečetla“ starší televize, která umí „číst“ pouze analog.signál.

Co se týče DVB-S ti neporadím.

led

mosoj, máte pravdu a takto som to aj povedala, ale otázku som dostala takto, tak som na ňu chcela odpovedať aj v požadovanom zmysle. Ale až toľko sa v tom nevyznám a viac hláv viac rozumu…

mosoj

V pohodě.