Avatar uživatele
arygnoc

Sandále s ponožkami alebo bez?

Kedy muž musí mať o sandálov ponožky?
Akej farby (predpokladám že čisté a jednofarebné)?
Kedy je prípustné mať sandále bez ponožiek?
Doplňuji:
Takže trocha inak. Pozrite napr. sem ( https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=sandale+po­no%C5%BEky&hl=cs&sa­fe=off&client=fi­refox-a&hs=vUg&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&prmd=im­vns&source=lnms&tbm­=isch&ei=pXXUT7CMDc­L_8gOzysiKAw&sa=X&o­i=mode_link&ct=mo­de&cd=2&ved=0CFoQ_A­UoAQ&biw=1226&­bih=678 ), kde i módne návrhárky dávajú (mužom) ponožky do sandálov.

Neviem si predstaviť lekára, zdravotnú sestru, predavačku v pracovných sandáloch BEZ ponožiek. A vy?

Súhlasím, že ku kraťasom ponožky nepatria (do sandálov), no ku dlhým nohaviciam by som ich toleroval, i keď sandále samozrejme nie sú SPOLOČENSKÁ obuv.

Takže čakám na ďalšie názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, briketka10, david22 před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nikdy.Sandále pouze BEZ ponožek.U mužů­.Poslední dobou na některých módních přehlídkách cupitají modelky v otevřených botkách s podkolenkami,ale to asi nebude tvůj případ ?…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Theress

Sandále s ponožkami by měl být pro lidi s věkem pod 60 let sprostý výraz. Pokud je léto, tak si dám sandále (a přece ponožky nepotřebuju když je teplo). A pokud jdu někam, kde se nehodí mít sandále (office, obchodní setkání, atd.), tak ty ponožky přece nezpůsobí, že se z mých sandálů stane formální obuv – způsobí to maximálně fau pax.. V takovém případě je nutné si vzít uzavřenou obuv, bez ohledu na to jak je venku teplo a že by se ty sandále hodily.. Moje odpověd na otázku: „Kedy je prípustné mať sandále bez ponožiek?“, je: „Neprípustné je mať sandále s ponožkami“ Dovi, dopo
Doplňuji:
Omlouvám se za špatné hláskování francouzského „fópá“, správně je tedy Faux pas.

Upravil/a: Theress

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

na ulici a v létě vždy bez ponožek..
ale u těch lékařů vždy s bílými ponožkami, vždyť i zdravotní setřičky a veškerý personál je nosí :)
Doplňuji:
kotníkové by nevadily :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To si někdo vymyslel, že to není šik. Na to kašlu, vezmu si kraťasy a sako třeba. Komu se to nelíbí, to je jeho problém. Někomu se nelíbí dlouhé vlasy a přesto to lidé nosí. Pokud nejdu na vernisáž, tak se oblékám tak , jak mi vyhovuje a nehodlám se v tomto případě podřizovat .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

absolutní souhlas s česílkem. To si jako kdo vymyslel, že se to „nehodí“? Když je venku takové teplo, že je to na sandále, ale zas ne takové, aby v nich byl člověk naboso, co asi zbývá?? Mám si nechat umrznout nohy (což je mimochodem pro zdraví to nejhorší, co může bejt), nebo si vzít uzavřenou obuv a pařit se v ní (když je uzavřená obuv zlitá potem, je to taky teda bezva) jenom proto, že si nějací KKTI s IQ tykve, kteří píší módní časopisy, něco vymysleli?? Na to jim tedy S**U z vysoka.
Doplňuji:
taky jsou lidi, jako třeba já, kteří nosí ponožky do sandálů jako obranu před tvořením puchýřů. Kvůli kktům z modních časopisů si puchýře dělat opravdu nenechám, to bych musel bejt padlej na hlavu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Robert_PM

Sandály vždy bez ponožek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zásadně s ponožkami. Mohu lidem ukázat, že je nemá děravé. V botách to nikdo nevidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dračice

bez.určitě bez.
S ponožkama to vypadá divně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Heh, ponožky do sandálů, jo? 🙂 To snad ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Asi je to přípustné bez problémů při pohybu venku, procházka na pláži, někde v přírodě, případně při volnočasových aktivitách

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Chodím celoročně v teniskách,takže sandály neřeším.Ale teoreticky vím,že se nosí bez ponožek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Sandály zásadně bez ponožek. Ty mám na nohou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sandále bez ponožiek. Ak vám je na nohy zima, dajte si ponožky do normálnych bot.
Pokiaľ idete na spoločenskú, obchodnú či inú akciu, kde sú sandále neprípustné, nie je čo riešiť.
Malá poznámočka k Theress
„Sandále s ponožkami by měl být pro lidi s věkem pod 60 let sprostý výraz.“ a tí starší nemajú nárok na sandále?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Amie

Prej je to velká zliba hlavně čechů, takhle to nosit. Já osobně na boty nějak nekoukám, takže je mi to i jedno. Sama to však nenosím, ale jistě je v tom pak velký teplo a nesmíme zapomenout že muži nemají tři skříně bot. Tak čtvery patery.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Fůjtajbl fusekle v sandálech! To je vrchol buranství. A taky poznávací znamení starého dědka se zažloutlými paznehty a oprýskanými patami. Neházela bych to na módu, je to i o hygieně a estetice. Zdravé, upravené nohy, hezké, čisté nehty. Neplazící se chaluhy chlupů z prstů. Vždyť jde jen o boty, ne o zásah do organismu – a vypadá to opravdu ležérně, letně a šik.
(Btw – doktory, zdr. sestry, kadeřnice apod. bych do toho „netahala“, jde o pracovní oblečení. Hasič také nenosí helmu do divadla. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Nevidím v tom problém, když někdo nosí do sandálů ponožky. Každému se trochu potí nohy a propocené sandály mi připadají nechutné – ponožky se dají vyměnit třeba několikrát za den.

před 4309 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek