Šance, že lidstvo nepřežije rok 2100, je 50 procent, tvrdí vědec. … Myslíte si, že by mohl mít pravdu ?

http://www.national-geographic.cz/de­tail/sance-ze-lidstvo-neprezije-rok-2100-je-50-procent-tvrdi-vedec-4189/

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná odpověď

Jojo, ono se to těžce prorokuje… a Alenka je nejspíš v zemi za zrcadlem.

Na takové závěry bych moc nesázela. Stát se může samozřejmě cokoliv, ale bylo tu už tolik proroctví konce Země, že už se z toho stává trapný zvyk. Takovým způsobem získaná popularita, je opravdu trapná.

Další odpovědi
Ar

Raději nebudu ani hádat

Ač je to nepříjemné , tak vyhynutí lidstva je jediná možnost aby přežila naše palneta jako taková. Jsme jediný druh na palnetě, který ji systematicky ničí. Ať tak nebo tak dříve nebo později lidstvo vyhyne, buď kvůli katastrofě a nebo prostě že tu naší kuličku natolik „splundruje“ že zlikviduje sám sebe.
Jsme prostě nepoučitelní.

Drap

Ano

Jak jsou správná procenta , je jen subjektivní odhad jednoho člověka. Faktem však zůstává, že nějaká katastrofa může přijít každým okamžikem. Musíme věřit, že to snad bude trvat co nejdéle a pokud možno, tak dělat vše pro to, aby jsme to neuspíšili. Jinak se na tom nedá nic změnit, tak nezbývá než se nechat překvapit a raději přemýšlet o něčem pozitivnějším

Damiana

Jiná odpověď

Pokud by se lidstvo drželo svých plánů a předsevzetí, začalo by se rozumně chovat nebo se připravovat a postupně osidlovat okolní hvězdy a planety. Možná to, co teď považujeme za utopii, bude jednou běžné – co my teď víme? Jenže najednou přiletí asteroid, přežene se nějaká přírodní katastrofa – a šmidra. Myslím, že mamuti by mohli „vyprávět“. Jenže lidské plemeno je sice silně sebepudozáchovné, ovšem i natolik blbé, že si je schopné samo pod sebou nejen řezat větev, ale k tomu se i trávit, topit a pálit. Nebo se navzájem z nenávisti vyzabíjet. Co nestačíme zničit sami – hravě zvládne Matka příroda jedním tahem – a ta se s tím mazat nebude.

ANJELIK97

Jiná odpověď

Doplňuji:
Můj nároz je takový, že už X krát bylo zmíněno, že bude konec sveta a zatím se to nestalo.Určitě může kdykoli přijít nějaká katastrofa, která by zničila celý svět.Přeci jenom jsme součástí Vesmíru a ten rozhoduje o naši budoucnosti.Konec světa může nastat kdykoli :) dneska,zítra, za 200 mil…

aramah

Jiná odpověď

No,to by bylo zlé ,mám naplánováno spoustu věcí.....
A jestli má pravdu?
Tak to fakt nevím…
Doplňuji:
Briketko to mi bude teprv 148 let :))

anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
v tomto dávam skôr za pravdu, záveru z článku:
"Co na to Čech? Zeptali jsme se sociologa Prof. PhDr. Jana Kellera, CSc:
Co nejvíce ohrožuje současnou formu civilizace na Zemi?
Obávám se, že ekologické problémy jsou, i přes svoji hrozivost a neodvratnost, až na druhém místě. Vnitropolitický vývoj v řadě zemí, dynamika zbrojení a pád mezinárodních právních norem může vést snadno k rozpoutání vojenského konfliktu světových rozměrů.
V jakém časovém horizontu dojde podle Vás ke změnám, které lidstvo v jeho dnešní podobě zničí?
V případě závažného vojenského konfliktu může jít o záležitost jedné dekády. Pokud by byla ve hře jen ekologická katastrofa, jednalo by se o několik málo dekád.

iceT

Raději nebudu ani hádat

Jisté je to,že naše generace se toho nedožije,bohužel.

briketka10

Raději nebudu ani hádat

myslím si, že lidé nepřežijí, protože si neváží země :(
Doplňuji:
no Aramah kde budeš prosím Tě do tý doby ??

terry

Jiná odpověď

Nemyslím, že by veškeré lidstvo vůbec nepřežilo, píš si myslím, že asi začne jinak myslet a celkově společnost jinak fungovat.
Myslím, že už k tomu nějaký čas spějeme.

anonym

Ne

Podobné články jsou důvodem, proč jsem přestal NG odebírat.

anonym

Za osmdesátosm let lze ještě stihnout spousta věcí.

briketka10

to jó tolik tolik můžem se převalovat z boku na bok potom, ale já budu v urničce na své zahrádce :))

anonym

A zahrádka pokvete jako nikdy předtím. 🙂

briketka10

pokvete pokvete, budu vedle svých kočiček Briketky, Macíka a Ufíka ten je ještě malej kočičák :)

anonym

My doma vlastní kočky a kocoury nemáme, ale chodí k nám toulavá stvoření, tak je neustále venku miska s granulemi a kastrůlek s vodou. A také k nám chodí ježci.

briketka10

a nebój všechno stihneš !!

briketka10

jé promiň my obě kde budem ??

aramah

🙂

briketka10

mě 135 pod drnem :)) :))