ales12

Samsung NP530U3C A04 – půjde do něho tahle RAM?

Chci upgradovat ram na tomto ultrabooku, půjde na něm tahle ram? http://www.eba­y.com/itm/4GB-DDR3-1600Mhz-samsung-Laptop-RAM-Memory-Upgrade-SODIMM-PC3-12800-/151205273310­?pt=UK_Computin­g_ComputerCom­ponents_Memory­RAM_JN&hash=i­tem2334895ede

respektivě zda je vhodná, myslím si že pude, ale nemůžu najít detailní specifikace RAMky co je momentálně v tomto notebooku, abych koupil stejnou

Odpovědi
cochee

Musel by ses podívat dovnitř, tahle řada noťasů by měla mít 4 GB přímo na desce a jeden slot SODIMM, tzn. pokud má noťas 4 GB, tak ten slot bude prázdný, pokud má 6 GB, tak ve slotu bude dvougigovka. Ohledně frekvence – viděl jsem jej jak s pamětí 1333 MHz, tak s 1600 MHz, takže můžem brát, že deska 1600 MHz podporuje, akorát pokud budeš mít tu vnitřní paměť 1333, tak ta paměť z tvého odkazu na eBay se zpomalí (nepojede na svých nativních 1600 MHz), aby jela synchronně s tou stávající pamětí.