Sonush

Samsung galaxy s4 mini vs. Sony Xperia V

Nejlepší odpověď
Bedy

Z tohoto duelu bych si vybral spíš Sony Xperia V, hlavně kvůli kvalitě, fotoaparátu a displeji. Samsung nedělá příliš kvalitní mobily, co vím, tak jim často odchází displeje – často stačí pád a displej se rozsype. Též bych si jej vybral kvůli větší RAM paměti – Android je velice náročný na výkon a každý MB se tu počítá. I vnitřní paměť pro ukládání je zde větší.

Jinak co je důležité – koukněte na velikost. Samsung S4 má úhlopříčku displeje 4,3 palců, zato Sony Xperia V je 5palcové pádlo.

Ovšem podle mého názoru bude lepší si koupit jiný mobil, například Nokia Lumia 925 – ta nepotřebuje 2GB operační paměti k běhu a bůhví kolikajádrové procesory – stačí jí 1GB RAM a dvoujádrový 1,5 GHz procesor. Proč? Protože nemá Android, ale Windows Phone, který je nejen úspornější, ale také uživatelsky přívětivější a bezpečnější.
U Nokie Lumie 925 oceňuji zejména velmi kvalitní fotoaparát s čočkami Carl Zeiss, které dělají opravdu mimořádně krásné fotky, navíc je to s „polotučnou“ technologii PureView (tu můžete najít u fotomobilu Nokia 808 a Nokia Lumia 1020).
Dál tu oceňuji slušnou výdrž baterie, možnost ovládat displej třeba i v rukavicích (v zimě naprosto ideální) a též technologii clearblack, díky níž černá na displeji je opravdu černá a ne tmavě šedá.

Další odpovědi
zelezo1983

Samsunga urcite ne neni to dobry mobil. Mel jsem predtim jednoho nevydrzel mi. Sony neznam a od Bedy bych si nechal poradit protoze to je odbornik na svym miste.

Louise:3

S4mini;)