ssara

Šampon pro psa.

Potřebuji doporučit šampon na jorkšíra,má různé alergie a po mytí se stále drbe.Máte někdo s něčím dobrou zkušenost?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Stačí jemný dětský šampon. Hlavní je důkladně spláchnout, aby se šampon pořádně vyplavil a pejsek neměl kožní problémy.

Další odpovědi
sandy45

Podle veterinářů vůbec žádný šampon/vysušuje kůži/,ale obyčejné dětské mýdlo.

Zdroj: kamarád zvěrolékař

hanny 2

Mám také jorkšíra s alergií,používám dětský šampon Johnsons baby,pořádně spláchnu,trochu osuším a poslední spláchnutí octovou vodou v poměru 1:3 /3díly vody + 1díl octa/a žíňkou mu to trochu vmasíruju do pokožky i zespodu na bříško a je to v pohodě,jen občas se přece jenom poškrábe.

arygnoc

neznám psa, který by šel do drogerie kupovat mýdlo nebo šampón (a to už nějakej miliónek let nebyl žádnej s takovým požadavkem v krámu) – vždy stačila obyčejná voda.

danduska

Tak přeci jen ten psí šampon má v sobě asi obsaženo něco jiného než ten dětský a pokud je pejskem náchylný, tak bych to rozhodně nevolila :/

Tatarka68

No už ho v tom nekoupáme, stačilo jednou :/

danduska

Osobně doma používáme tenhle na pejsky http://www.le­karna.cz/lacta­derm-sampon-100g/ a jsme s ním spokojeni :)

Katka52

Přidávám se k názoru, že šampon pro pejska by měl být psí. :) Jak říkáte lidský(dětský) šampon není vhodný a už vůbec ne, když má pejsek citlivou pokožku. To je případ i naší Amálky, používáme šampon značky Menforsan.
https://www.elektro-obojky.cz/sampony-pro-psy-a-kocky/prirodni-zklidnujici-a-hojivy-sampon-menforsan-s-aloe-vera

Andiska

A dětský šampon se nám moc neosvědčil :-/ podráždil pokožku :-/

Andiska

Zrovna rybí olej ne, ale plínky jsem z tama objednávala :D