Samozivitel

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda mám právo na nějakou ochranu jako samoživitel v případě zrušení pracovního místa zaměstnavatelem­.Pracuji ve státním sektoru.

Odpovědi
nicasca

už jednou jsem to tady někomu radil, zkus www.pravnik.cz , nebo „ombudsman“, ochránce práv občanů,je na internetu a má i elektronickou podatelnu zadarmo,

standa

Bohužel žádnou ´ochranu´ z titulu, že jste samoživitel NEMÁTE…

…zákoník práce chrání pouze případy, kdy je zaměstnanec nemocen (+ další specifické případy uvedené v § 53), pak nelze až výjimky zaměstnanci dát výpověď

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx