Zlatý

Samozápal briket

Zdravím vás a chci se zeptat,jestli v dnešní době mají brikety tendenci samozápalu a do jaké vrstvy lze tyto brikety uložit? Mám na mysli ty drobné,německé brikety!

P.S. Ve vyhledávači na tomto serveru jsem odpověď nenašel.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

samovznícení u bryket by nemělo být ale prach který zbyde tak tam vznícení dojít může,http://firepatch.blog.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

K samovznícení může dojít jak u uhlí tak u briket. Je to úplně jedno. Zaleží kolik je přítomno vlhkosti. A jak dobrý či špatný je odvod vznikajícího tepla.

Samovznícení uhlí ( briket) je způsobeno chemickou absorpcí plynů a vlhkosti na povrchu uhelné hmoty. Někdy se uplatňuje i faktor biologický ( bakterie, kvasný proces).
Nejětší povrch na prostorovou jednotku má uhelný prach. U vrstvy prachu je také nejhorší tepelný odvod, proto většinou nejdříve dojde ke vznícení prachu, ale není nikde psáno že nemůže dojít ke vznícení samotného uhlí nebo briket. Podmínkou vznícení je vývin tepla ve větší míře než je jeho odvod. Uhlí ani brikety by se proto neměly skladovat ve větší vrstvě než 1,5 m.

K samovznícení může dojít u čehokoliv co hoří a splňuje výše uvedené podmínky.

Zlatý

Já bych tento problém zašel prokonsultovat za městskými hasiči, možná by věděl poradit i kominík.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.