Avatar uživatele
anonym

Samozápal briket

Zdravím vás a chci se zeptat,jestli v dnešní době mají brikety tendenci samozápalu a do jaké vrstvy lze tyto brikety uložit? Mám na mysli ty drobné,německé brikety!

P.S. Ve vyhledávači na tomto serveru jsem odpověď nenašel.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

samovznícení u bryket by nemělo být ale prach který zbyde tak tam vznícení dojít může,http://fi­repatch.blog.cz/0901/sa­movzniceni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

K samovznícení může dojít jak u uhlí tak u briket. Je to úplně jedno. Zaleží kolik je přítomno vlhkosti. A jak dobrý či špatný je odvod vznikajícího tepla.

Samovznícení uhlí ( briket) je způsobeno chemickou absorpcí plynů a vlhkosti na povrchu uhelné hmoty. Někdy se uplatňuje i faktor biologický ( bakterie, kvasný proces).
Nejětší povrch na prostorovou jednotku má uhelný prach. U vrstvy prachu je také nejhorší tepelný odvod, proto většinou nejdříve dojde ke vznícení prachu, ale není nikde psáno že nemůže dojít ke vznícení samotného uhlí nebo briket. Podmínkou vznícení je vývin tepla ve větší míře než je jeho odvod. Uhlí ani brikety by se proto neměly skladovat ve větší vrstvě než 1,5 m.

K samovznícení může dojít u čehokoliv co hoří a splňuje výše uvedené podmínky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Já bych tento problém zašel prokonsultovat za městskými hasiči, možná by věděl poradit i kominík.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek