Meffinka

Myslíte, že mám samovstřebávací stehy?

Hezký večír.
Byla jsem před 9-ti dny na vytrhávání moudráku a chirurg mi to musel zašít. Dávají se už automaticky vstřebatelné stehy? Doktor mi totiž nic o vytahování neřekl a dal mi další termín na druhý zub za dva měsíce.
Díky

Odpovědi
gecco

Vstřebatelné šití se dneska už používá jen na šití:

  • vnitřních tkání (blbě se vytahuje, pokud je tkáň ´nad´srostlá)
  • tam, kde to není vidět

Vstřebatelné šití totiž vytváří nehezké jizvy (ta nit je tenoučká, stahuje a varhánkovatí tkáň).
U vnitřních jizev to nevadí (tkáň je ´v pohybu´ – stahy svalstva se upraví i povrch jizvy).
U jizev povrchových to může být na závadu – jednak vituálně (jizva je viditelnější) a jednak funkčně (vzniklé varhánky např. snáze ´chytí´ infekce či plísně) – běžně to v ústech neva, sliznice jizvy překryje, ale přesto si příště řekni o šití ´běžným´ materiálem a o vytažení stehů (v ústech po cca dvou a pěti dnech – podle místa a velikosti). Třeba aktivní sportovci už samovstřebávací materiál nedostávají – z důvodu možných komplikací…
😉

Je to prostě ´naopak´…

Shaohao

mam osmicky trhane po parech a v obou pripadech mi stehy po tydnu (podle pokynu) odstranil chirurg

anonym

Vstřebatelné šití by mělo mít jinou barvu než nevztřebatelné.

dejavu

Též mi šili kráter po moudrácích a vždy stehy vytahovali, vůbec to nebolelo.