mojitek

Samovolné vypínání PC

Zdravím fandy tohoto webu a znalce IT.
Potřebuju poradit – často se mi stává,že při přehrávání nějakého videa(např ze Stream.cz nebo YouTube atd) se mi z ničeho nic vypne PC.Není to vždy,ale rozhodně to otravuje.PC je starší,ale opředtím to nedělalo.Nevíte někdo čím to může být?Každopádně moc díky předem za rady a názory.
Doplňuji:
Teda to byla rychlost.Díky moc za rady.Zapoměl jsem ale ještě napsat, že jsem počítačová lama, takže nevím kde co je,kde jsou ty teploty atd 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejdřív se podívejte na teploty, jestli se něco nepřehřívá. Jestli ne, bude pravděpodobně vadný zdroj.
Doplňuji:
K teplotám. Některé komponenty, zpravidla základní deska, procesoor, disk, grafická karta, mají tepelná čidla. Na zjištění hodnot za běhu je potřeba program. Dobrý je např. AIDA (dřívější Everest) nebo PC Wizard.

Další odpovědi
Michal Kole

Při hraní nějaké náročnější hry nebo třeba renderování videa to nedělá?

Mohlo by to být přehřátí – je to vlastně ochrana PC před zničením

Sundat z procesoru a chipsetu větráky, vyčistit, sundat pasiv vyčistit od prachu, nanést novou teplovodivou pastu, nasadit a otestovat.

arygnoc

po doplnění:
prostě se přehřívá.
stačí z něho třeba sundat kryt.

ale chtělo by to vyčistit.

mojitek

Ok,díky. Ted jsem si pouštěl video,ale ne na max velikost pres celou obrazovku a šlo to ,žádný vypínání se nekonalo..

Hlada

To je ono. Nižší rozlišení > Nižší výkon > Nižší teploty > Menší odběr ze zdroje.

mojitek

já to teda zkusím vyčistit.Díky moc