Avatar uživatele
mojitek

Samovolné vypínání PC

Zdravím fandy tohoto webu a znalce IT.
Potřebuju poradit – často se mi stává,že při přehrávání nějakého videa(např ze Stream.cz nebo YouTube atd) se mi z ničeho nic vypne PC.Není to vždy,ale rozhodně to otravuje.PC je starší,ale opředtím to nedělalo.Nevíte někdo čím to může být?Každopádně moc díky předem za rady a názory.
Doplňuji:
Teda to byla rychlost.Díky moc za rady.Zapoměl jsem ale ještě napsat, že jsem počítačová lama, takže nevím kde co je,kde jsou ty teploty atd 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, suaeda před 4593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Nejdřív se podívejte na teploty, jestli se něco nepřehřívá. Jestli ne, bude pravděpodobně vadný zdroj.
Doplňuji:
K teplotám. Některé komponenty, zpravidla základní deska, procesoor, disk, grafická karta, mají tepelná čidla. Na zjištění hodnot za běhu je potřeba program. Dobrý je např. AIDA (dřívější Everest) nebo PC Wizard.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Při hraní nějaké náročnější hry nebo třeba renderování videa to nedělá?

Mohlo by to být přehřátí – je to vlastně ochrana PC před zničením

Sundat z procesoru a chipsetu větráky, vyčistit, sundat pasiv vyčistit od prachu, nanést novou teplovodivou pastu, nasadit a otestovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

po doplnění:
prostě se přehřívá.
stačí z něho třeba sundat kryt.

ale chtělo by to vyčistit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Ok,díky. Ted jsem si pouštěl video,ale ne na max velikost pres celou obrazovku a šlo to ,žádný vypínání se nekonalo..

před 4593 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

To je ono. Nižší rozlišení > Nižší výkon > Nižší teploty > Menší odběr ze zdroje.

před 4593 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

já to teda zkusím vyčistit.Díky moc

před 4593 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek