BlackBoy

Samica psa je fena alebo suka?

Nejlepší odpověď
marci1

Samica psa sa nazýva v slovenčině „suka“, zdrobněle „sučka“. Fena je český výraz.
http://jazyko­vaporadna.sme­.sk/q/4920/

Další odpovědi
annas

V češtině se psí samice = fena.

Původ – Rejzek Etymologický slovník
fena ‘psice’. Jen č. (od 17. st.). Asi z
fr.d. fenne tv. a to z lat. fēmina ‘žena’

Do 17. století se psí samice u nás nazývala rovněž suka = nářečně fena, psice. Dnes ještě v některých nářečích.

Drap

Fena

Andre5000

Já ti ještě zkomplikuji. Samici psa se také někdy říká „čubička“.

MK44

Jak kde. V češtině je to fena, v němčině die Fähe. Slovensky suka, stejně jako rusky ( сука ).

Bohdanklims

Dobrý den, prosím jaké máte zkušenosti s krmením psa, který moc nechce žrát? dokážete mi poradit, které jídlo je nejkvalitnější?

Michalov

Pokud Vám nechce žrát, tak já jsem při tomto problému přešel na kvalitnější granule, které jsem začal kupovat od Britu, granule obsahují opravdu velký podíl masa, a jiných přírodních produktů, jako dýně, oves atd…

anonym

MK44: Die Fähe je v němčině samice kuny nebo lišky nebo jezevce!!!
Fena se německy řekne die Hündin. Pes obecně je der Hund a pes- samec, se řekne der Rüde.

annas

fena ‘psice’. Jen č. (od 17. st.). Asi z
fr.d. fenne tv. a to z lat. fēmina ‘žena’