Samba mi hlásí nedostatečná oprávnění

Zdravím,
snažím se sprovoznit sambu mezi Debianem a Windows 7. Konkrétně tedy na debianu, na který se chci připojovat z windows 7. Vše se mi podařilo nainstalovat, dokonce sprovoznit, z Windows 7 vidím soubory, které jsem chtěl. Problém ale nastává, když chci něco kopírovat z té složky na plochu, či tam vytvořit složku, přejmenovat soubor, nahrát z plochy nějaké soubory apod... Při každé z těchto operací mi to hlásí: "K provedení této akce je nutné oprávnění. Pokud chcete tento soubor měnit, obraťte se na správce počítače, aby vám byla přidělena příslušná oprávnění." A se soubory tedy nejde nic dělat. Tady na Windows 7 jsem samozřejmě na administrátorském účtu, na debianu mám také pouze jeden účet (předpokládám tedy, že administrátorský, s linuxem nemám moc zkušeností). Napadá vás prosím něco, jak to vyřešit? Děkuji :) //Sambu mám verzi 4.0.0. - nejnovější//

Odpovědi:

Bronzový

Jestli tě dobře chápu:

Z Linxu (přes smb) vidíš na okenní disk (tzn. můžeš číst) ale nemůžeš psát.
Pak máš na Windows v nastavení sdílení zakázaný zápis, povolíš ho v nastavení sdílení.

Obráceně - tzn. z Windows nemůžeš psát na sdílený disk je řešení vlastně stejné. V nastavení sdílení (smb) povol zápis (pokud máš nějaké KDE nebo Gnome, zkus to normálně - pravé tlačítko - vlastnosti, podívej se na práva jestli máš čtení, zápis na sdíleném disku - tzn. na tom z Windows), je možné že je služba samby ve skupině, která na to nemá práva. Pokud se jedná o nějakou Tvoji lokální síť, kde nekladeš nároky na zabezpečení, přidej službu smb do skupiny k uživateli root.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.