Honza22

Šalinkarta – ztráta

Dobrý den,
Ztratil jsem šalinkartku (předplatnou jizdenku na mhd v Brně). Myslel jsem, že ji mám doma, ale nemohu ji najít. Revizor mi řekl, že pokud ji donesu do 5ti dnů ukázat do budovy dopravního podniku města Brna, tak nebudu platit pokutu ale pouze 50kč. Jelikož ji nemohu najít a nová stojí okolo 800korun(čvtrtlet­ní), stejně jako pokuta pokud ji zaplatím do 5ti dnů, napadlo mě že bych si šel koupit novou šalinkartu a poté tu ji donesl tam kde se platí ty pokuty. Na stránkách dpmb jsem nenašel nic, co by mi zabraňovalo toto udělat… ale nevím jestli nemají nějaké pravidlo pro toto.. je to možné takto udělat?

Odpovědi
nnn1

Na šalinkartě se zobrazuje přesné datum a čas podání, takže pochybuji, že by to vyšlo bez pokuty. Mysleli by si, že jsi jel na černo a až potom si tu šalinku koupil. Ale můžeš zkusit, zda tu šalinkartu někdo nenašel a nepředal na DMPB. Zjistíš to, když vyplníš údaje dole na stránce http://www.dpmb­.cz/?seo=ztra­ty-nalezy .