skywalker

sáčky Silicia gel

Dobrý den,

Mám dotaz, na co jsou sáčky se Silicia gelem ? je na nich většinou nápis do not eat, throw away (překladu rozumím) dají se nějak použít ? je to i u brýlích atd tak by mě zajímalo k čemu jsou :)
Doplňuji:
:D takže to znamená že do té doby dokud budu mít sáček v tašce nebude navlhčený a neponičí se ? neni tam nějaká doba trvanlivosti sáčku nebo je to prostě univerzální sáček který mě přežije ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Tyto sáčky obsahují látku, která pohlcuje vlhkost.

Další odpovědi
štamgast

Na pohlcení vlhkosti. Jednou jsem to doma omylem roztrhl a měl jsem co vysávat.

ponovotny

ty sáčky se používají proto aby pohlcovaly vlhkost při přepravě a skladování. Jinými slovy, aby zboží nesplesnivělo než se dostane z Číny k vám domů (opravdu důležité to je u zboží, které putuje po moři a při stání v kontejnerech vůbec, protože při změnách teplot se uvnitř konteinerů sráží voda ze vzduchu. Nejsou tedy určeny k domácímu použití

arygnoc

tem silikagél je v tom sáčku, aby nebol rozlezený kate-tade.
neponiží sa, dá sa použiť i opakovane.

viac na

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=si­likag%C3%A9l

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=si­likag%C3%A9l

Dochy

Záleží z čeho ten sáček je. Někdy je to jen papír, někdy nějaká umělá textilie, někdy děrovanáfolie. Uvnitř jsou kuličky (oválky) tho silikagelu.Si­likagel bude v pohodě, pokud ho nějak vyloženě nezasereš. Fungovat ale bude jen dokud nenavlhne a to on zas navlhne docela rychle. Měl by se ale nechat vysušit a pak znovu použít.
Přibaluje se vždy jen do nějakého balíku, ve kterém udržuje sucho. Jakmile se balík otevře, dostane se k tomu větší množství vlhkého vzduchu a silikagel navlhne…

mosoj

Silikagel je gel kyseliny křemičité, který je schopný do sebe vázat fyzikálně vodu. Používá se všude tam kde je třeba zamezit vzdušné vlhkosti aby způsobila nějaké škody.
Sorbční děj je vratný, a silikagel se dá zahřátím zregenerovat a znovu použít.
při tomto ději mění barvu z modré na růžovou.
Silikagel připravený k pohlcování vlhkosti má barvu modrou. Během pohlcování vlhkosti mění barvu na růžovou přes bílou. Jakmile je růžový, sorbční děj se zastavuje a je třeba silikagel zregenerovat působením tepla po určitou dobu Silikagel změní zase barvu z růžové na modrou. Regenerovat lze i v mikrovlnné troubě.

Dochy

Mosoj> Možná se mýlím, ale mám za to, že klasický silikagel je bezbarvy bez ohledu na vlhkost. V některých případech tam může být přidána nějaká indikační látka.

cochee

Je to tak, v těch sáčcích je čistý silikagel, ta indikace vlhký/suchý se dělá preparací toho silikagelu chloridem kobaltnatým a tenhle preparovaný je samozřejmě dražší a používá se v laboratořích, kde se ten silikagel přesušuje pro opětovné použití. Tenhle silikagel do balení zboží je určen pro jednorázové použití, tak se tam ta kobaltová sůl z cenových důvodů nepřidává. Mimochodem, regeneroval bych to raději v obyčejné troubě, v mikrovlnce už mi silikagel párkrát střílel a ten sáček se mi taky „načnul“…