kamila44444

šachy sportem..?

Proč se šachy považují za sport? Je to blbost! -_-

Nejlepší odpověď
briketka10

vznikly již v 7.století a proč ne ? není to blbost :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0ach­y#Zrozen.C3.AD_spor­tu_.281850.E2­.80.931945.29

Další odpovědi
quentos

co je na tom blbost? Miluju tyhle omezené názory. Představte si, že mimo fyzických sportů existují i sporty duševní („mind sports“). Nadřete se u nich mnohdy úplně stejně jako u těch fyzických, ba i víc.

lota

A takové motosporty, tam toho pohybu taky moc není, takže to také někdo prohlásí za blbost. Každému sedí něco jiného, proč dělat hned blbost z něčeho, co zrovna nesedí mně?

marci1

Slovo sport je anglosaského původu a odvozuje se od slova disport. Znamená obveselení, rozptýlení, vlastně útěk od práce, od povinnosti k zábavě. Neznamená tedy jen fyzickou aktivitu, jak se v dnešní době sport prezentuje, ale také aktivitu duševní.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sport

NikkiHeat

Naopak, šachy jsou tím nejlepším sportem na světě. Nediskriminuje.

ke4n

Ano máš pravdu, je to blbost, šachy jsou „sportem“ asi tak jako karty, počítačové hry, sudoku nebo luštění křížovek :D Jestli někomu sedí nebo nesedí je irelevantní , hrál jsem je několik let závodně. A s motosporty bych to vůbec nesrovnával, tam rozhodují fyzické aktivity jako postřeh, rychlé reakce atd.

arygnoc

skutočne, nechápem to.

veď ktorý šachista si pri aktívnom výkone spôsobil nejaký úraz alebo nebodaj smrť (asi jediný šport, kde sa nestala smrteľná nehoda :)) )?

určite by som ho neradil medzi športy (v slova zmysle chápanom ako fyzická aktivita, výkon, ktorý môže dosiahnuť bezduchá poloopica s iq tv stolíka po dostatočnom vydrezúrovaní), skôr medzi umelecké aktivity.

veď na prvých olympiádách súťažili i umelci.

a len tak medzi nami – viac si vážim výkon šachisty, ako napr. boxerov, či iných tzv. športovcov.

a rozhodne radím šachy medzi jeden z najbezpečnejších športov, na rozdiel napr. od snowboardingu či flopestyle (bavíme sa o preekárskej úrovni, na hospodskej úrovni i dobrý šachista môže od porazeného dostať po rypáku).

ke4n

marci tak podle té definice je sportem i čumění do bedny nebo třeba sex :D
původ slova to možná je, ale jako definice sportu nepoužitelné

mojitek

Ono ve skutečnosti nejde o sport,ale o -SOUTĚŽ- . „Duševní sport“ :DDD Jdu si zasportovat v kvádru :D