S manželkou se budeme rozvádět. Vzal jsem úvěr na podnikání a manželka je spoludlužník.jak se rozdělí tento dluh._

Manželka nepodniká.Na dluh je exekuce. Může manželka požádat po rozvodu o osobní bankrot, Nebo dluh z mého podnikání připadne jen na mne?

Nejlepší odpověď
anonym

Osobní bankrot nelze vyhlásit bez splnění zákonem stanovených pravidel. Podmínkou je mimo jiné, že nesmí jít o jeden velký dluh, dlužník musí mít minimálně dva věřitele a musí za dobu 5 let splatit minimálně 30% dluhu v pravidelných měsíčních splátkách. Úvěr se rozdělit nedá a banka Vás nadále musí vést jako dlužníky v tom smyslu, jak máte sepsanou smlouvu o úvěru. Vaší manželky je mi líto. Ačkoliv jste začal podnikat sám a dluh je na Vašem podnikání, je to dluh, který vznikl za dobu trvání Vašeho manželství. Proto i po rozvodu bude Vaším společným závazkem. Kdybyste byl úspěšný a vykazoval zisk, dělil by se rovným dílem i ten.

Další odpovědi
Drap

Pokud se nedohodnete, což by bylo možné a slušné, aby jste si vzal celý dluh na sebe, tak zůstává dluh stejný před sňatkem, tak i po sňatku.