S manželkou se budeme rozvádět. Vzal jsem úvěr na podnikání a manželka je spoludlužník.jak se rozdělí tento dluh._

Manželka nepodniká.Na dluh je exekuce. Může manželka požádat po rozvodu o osobní bankrot, Nebo dluh z mého podnikání připadne jen na mne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Osobní bankrot nelze vyhlásit bez splnění zákonem stanovených pravidel. Podmínkou je mimo jiné, že nesmí jít o jeden velký dluh, dlužník musí mít minimálně dva věřitele a musí za dobu 5 let splatit minimálně 30% dluhu v pravidelných měsíčních splátkách. Úvěr se rozdělit nedá a banka Vás nadále musí vést jako dlužníky v tom smyslu, jak máte sepsanou smlouvu o úvěru. Vaší manželky je mi líto. Ačkoliv jste začal podnikat sám a dluh je na Vašem podnikání, je to dluh, který vznikl za dobu trvání Vašeho manželství. Proto i po rozvodu bude Vaším společným závazkem. Kdybyste byl úspěšný a vykazoval zisk, dělil by se rovným dílem i ten.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud se nedohodnete, což by bylo možné a slušné, aby jste si vzal celý dluh na sebe, tak zůstává dluh stejný před sňatkem, tak i po sňatku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.