S manželem nežiju od června 2010 nechce platit na dceru 14 měsíců. chce se jí zříct, necítí se být otcem.

Budu se rozvádět

Nejlepší odpověď
iq

Nechápu na co se ptáte,každopádně je to od něj pouze vyčuranost a to vám říkám jako chlap.Držím Vám palce ať to zvládnete všechno v pohodě.
Doplňuji:
Už to chápu,je to spojeno s otázkou nad.Každopádně se nemůže tak lehce zbavit otcovství.Myslím,že je to do půl roku věku dítěte.I když by se poté zjistilo že není fyzickým otcem,bude muset platit výživné.

Další odpovědi
mosoj

Moc mě tyto problémy nezajímají, jsem již mimo, ale jestli je napsaný jako otec tak na ní bude platit i kdyby se jí zřekl desetkrát.
A platilo to i kdyby se prokázalo že není její otec, ale zde se chystá nějaká změna nebo již platí ( ono to zase moc spravedlivé vůči tomu jako otci nebylo).

Mili @

To přece nemůže být tak jednoduché se zříci dítěte!
Pokud krevní testy potvrdí otcovství (jakože určitě jo, jinak byste tu otázku nepsala…), určitě bude muset platit výživné!!!