Damiana

S kým veřejnost podle vašeho názoru (a proč) více soucítí? S opuštěným mužem nebo se ženou?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda mnoho současných lidí zná soucit, soucitění.. V podvědomí možná ano, ale jinak ve vztahu k ostatním převažuje často lhostejnost, z chování se vytrácí pocit účasti, přátelského porozumění, pochopení pro další jedince atd.

Lidé mají daleko k sobě, hrají si na svém písečku, se svým kyblíčkem, honí se za penězi, kariérou, nedovedou dát najevo své city , třeba jen kvůli tomu, že se jim nic podobného nestalo.

Osobně se domnívám, že soucítění je jakýmsi prvním stupněm uvědomění si toho, že nejsem sám a že někdo prožívá něco podobného.

Těžká otázka – řekla bych, že často je žena silnější a snáze se s problémy vyrovná, jindy je to naopak. Talže někdo spíš pochopí jednání muže než jednání ženy. Záleží na konkrétní situaci.

Ale stále zřejmě přtrvává zažíté , že žena je slabší pohlaví, takže potřebuje být víc chráněna. Ale i muž mají své city, dovedou je včak více skrývat. Mlčí a mlčí .. takže vypadají silnější. .

Jak napsal Exupéry. „Správně vidíme srdcem.Co je důležité, je očím neviditelné. Řeč je pramenem nedorozumění…“,

Další odpovědi
anonym

Soucit více vzbuzuje ten, kdo je společností vnímán jako slabší (´silnější ochranu nepotřebuje´ – nebo aspoň ne tolik)…
Takže – obecně – větší soucit vzbuzuje žena, než muž.
V konkrétních případech ale závisí na tom, jak „veřejnost“ vnímá chování konkrétního jedince.
😉

Dane

To záleží na tom jestli společnost vidí, co se děje za zavřenými dveřmi.. Jak říká moowla soucit vzbuzuje obvykle ten slabší.

da ny

Dovolím si pochválit odpověď annas a Malého prince :)
Veřejnost x média zajímají více opuštěná zvířata ač bezbranná, než lidé…
Mě se jeví důležitá a opomíjená opuštěnost seniorů v léčebnách a domovech důchodců…

Damiana

annas: Krásná odpověď. Děkuji ti:-)

annas

Ad Damiana. Děkuji moc. Zdravím po Tvé delší odmlce. 🙂

Damiana

Díky za pozdrav. Jsi tradičně velmi milá:-))