annas

S kterým stromem se setkal Malý princ na planetě Zemi?

Jakou legendou je tento strom opředený? Kde roste? Je strom opravdu symbolem zla, jak napsal Exupéry?

Nejlepší odpověď
kropitko

Byl to baobab,,,keř to není:-)
Je opředen spoustou legend,,tak snad jen pro ukázku,,
Asi nejznámější je, že Stvořitel se na baobab rozlobil a zasadil ho korunou do země. Obyvatelé ho mají v úctě a zbytečně ho nekácí. Tento strom je v Jižní Africe chráněný zákonem.

Zdroj: http://www.afri­kaonline.cz/rser­vice.php?akce=tis­k&cisloclanku=2001080301

Další odpovědi
vagra

„Upozornil jsem Malého prince, že baobaby nejsou keře, ale stromy veliké jako kostely, a že i kdyby vzal s sebou celé stádo slonů, nedokázali by sežrat jediný baobab… [Malý princ] ale moudře poznamenal: »Než baobaby vyrostou, jsou malé.«“
Baobab je užitečný uvařené listy se pojídají,plody se mohou péct, míza stromů je pitná,semena nedozrálých plodů se dají jíst syrová, v Senegalu se z vláken baobabu tkají i látky, v Kimberley v západní Austrálii byly duté kmeny baobabů využívány jako vězení,
v Zimbabwe se nachází starý dutý baobab, do kterého se vejde až 40 lidí,baobaby jsou využívané také jako obchody, skladiště, autobusové zastávky či příbytky kouzelníků a šamanů,
je znám i případ malého kostelíku nacházejícího se v útrobách tohoto obdivuhodného stromu.
Antoine de Saint-Exupéry nechal baobab hrát v „Malém princi“ nevděčnou roli – symbol expanzivního a pustošivého zla.
Doplňuji:
Legenda vypráví, že baobab byl jedním z prvních stromů, který se objevil na zemi. Po něm přišla štíhlá, půvabná palma. Když ji baobab spatřil, spustil nářek, že chce být štíhlejší. Objevil se také „plamenný strom“ (Brachychiton) a baobab mu záviděl jeho krásné květy. A když uviděl velkolepý fíkovník, žadonil, aby měl takové plody. Bohové se na něj rozzlobili, vytrhli ho ze země a zasadili kořeny vzhůru, aby ho již nemuseli poslouchat

Zdroj: http://baobab­.brontosaurus­.cz/strom.html

hanulka11

asi myslíte baobab- je to druh bavlníku a hlavně roste na Madagaskaru