Mortin

S kterým příslovím souhlasíte?

Nejlepší odpověď
Drap

S poctivostí nejdál dojdeš.

To druhé neni přísloví, ale pouze rádoby vtipný blábol

Další odpovědi
johana 56

S poctivostí leda pojdeš.

Ale s dobrým pocitem, že jsi nikdy nezradil/a a nezapřel/a své vlastní ‚já‘.

Panny a panicové dojdou s poctivostí tak daleko, nakolik jim příroda dovolí.

marci1

S poctivostí nejdál dojdeš.

Pokud to ale vezmeme s humornou nadsázkou, tak:
„S poctivostí nejdál dojdeš, ale nepoctivci jsou tam dřív.“ 🙂

  • Blatný

anonym

S poctivostí leda pojdeš.

V tomto státě nelze se řídit takovýmto příslovím.Zde platí jen toto…
Poctivou prací ještě nikdo nezbohatl.
Na poctivost nejdřív dojedeš.
Poctivého upálí.

Tw!st

S poctivostí nejdál dojdeš.

Nesouhlasím do detailu ani s jedním. Spíše tedy se zastanu toho prvního ale mám na mysli to, že to chce používat vlastní mozek a být kreativní, být poctivý, to ano ale také je potřeba si trochu usnadnit práci a být tzv. „vyčůraný“.

Rokio

S poctivostí nejdál dojdeš.

Tvrdou prací se podle mě sice nezbohatne, ale nečestné praktiky, nebo dokonce zkorumpovanost vedou jedině do vězení. Důležité je podle být vytrvalý a nalézat chytrá, nikoliv nečestná řešení. Přikláním se tedy více k první možnosti.

briketka10

S poctivostí nejdál dojdeš.

Tak je to správně :)
a lež má krátké nohy.

Janilivi

S poctivostí leda pojdeš.

Nuk nuk

S poctivostí nejdál dojdeš.

suaeda

S poctivostí leda pojdeš.

Je nehezké to druhé rčení, ale bohužel v dnešní době dost praktikované.
Začátkem 90 let jsem prodával jako skladník zbytky látek. Jezdily tam 2 obchodnice. Jedna slušná, která mi za dobré kusy látek nechala např. pěkné přadena vlny na svetr pro ženu. Druhá nenechávala nic. Ale jezdila spolu s manželem. Jeden z nich se snažil mne zabavit a druhý na odlehlé straně skladu se snažil krást. Přistihl jsem je dvakrát. Vždy jsem si bral na pomoc švadlenu z dílny, což se vyplatilo. Otázka je nasnadě. Která z obchodnic vydržela déle podnikat? A to byl začátek podnikání po revoluci. Dnes jsou někteří podnikatelé daleko jinde. A slušní většinou živoří.

anonym

S poctivostí nejdál dojdeš.

Tak to asi jasná volba u mě.

papucka

S poctivostí nejdál dojdeš.

anonym

briketka10
S poctivostí nejdál dojdeš, ale nikdy nezbohatneš.

Klaproth

Takže všichni bohatí jsou nepoctivci? To je jenom tvůj další zakomplexovaný výkřik.

orwell

Briketka10: „a lež má krátké nohy“ to jo, ale běhá stovku za 10.