bolak

S jakým minimálním objemem krve v těle, by zdravej člověk ještě dokázal přežít?

Nejlepší odpověď
annas

Neupravený překlad z anglického zdroje – Kolik krve může člověk ztratit a ještě žít?

40% nebo vyšší, objemu krve v dospělosti.

40% nebo větší, je obvykle považována za maximální množství krve, které dospělého může ztratit před tělo již není kompenzovat. V 80 kg dospělého by to být asi 2,24 l.

Třída I Krvácení je obvykle považován za 15%, nebo méně, dospělého objemu krve. V 80 kg člověka by to být asi 0,84 l. Na této úrovni jsou téměř žádné známky nebo symptomy.

Třída II Krvácení je 15 až 30% ztrátu dospělého objemu krve. V 80 kg člověka by to být asi 1,68 l. Na této úrovni srdce začne bít rychleji, a člověk začne vypadat bledě, a cítit v pohodě. To je začátek fáze šoku.

Třída III krvácení je 30 až 40% ztráty krve. V 80 kg člověka by to být asi 2,24 l. Na této úrovni srdce bude bije velmi rychle, se snaží držet krok s potřebami orgánů. Osoba bude vypadat velmi bledě, a začnou být zmatený. Tato osoba je v šoku, a v průšvihu. Tekutiny jsou potřebné velmi rychle.

Třídy IV krvácení se, jak je popsáno výše. To je obvykle vyšší než 40% a v 80 kg dospělého by to bylo více než 2,24 l. Tělo již není schopno držet krok s krevní ztráty a osoba je ve vážných potížích. Bez velmi rychle pomoci osobě zemře.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://as­kville.amazon­.com/blood-person-lose-live/AnswerVi­ewer.do%3Frequ­estId%3D492724­3&prev=/search%3Fq%3Dwit­h%2Bsuch%2Ba%2Bmi­nimal%2Bamount%2Bof%2Bbl­ood%2Bcan%2Ba­%2Bperson%2Bsur­vive%26hl%3Dcs­%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DO1e%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=GktHUY-7HsbEtQah9YCo­AQ&ved=0CDQQ7gE­wAA

Další odpovědi
JájsemRaibek

To záleží na tom, jestli dítě nebo dospělý člověk.

bolak

segal: dospělej..

JájsemRaibek

Tak to nevím.

bolak

A dítě bys věděl jo? :)))