ZITO

S jakozu významnou křesťanskou událostí jsou spojeny Vánoce?

Nejlepší odpověď
Drap

S narozením Ježiška

Další odpovědi
gecco

Přemýšlím, jestli s takto položenou otázkou (z DÚ) souvisí jen lenost tazatele se byť i jen sebeméně zamyslet a nebo už jde o demenci hrubého kalibru…
:-O
Člověče – na tebe by měli skočit Santa Klaus s Dědem Mrázem a za zcela evidentně nepřítomného Ježíška tě nakopat do pr*ele!!

zjentek

s pohádkama
Doplňuji:
pro křesťany s dobrou češtinou- s pohádkami ,)

Lamalam

Narodil se Kristus Pán, veselme se,
z růže kvítek vykvet nám, radujme se.
Z života čistého, z rodu královského,
nám, nám narodil se.

anonym

Narození či přesněji ucelení ducha v dospělém těle,zrodilo se satanovo dítě.
Doplňuji:
Pohádky pro dospělé(DOGMA) aneb myšlenka může zabít tělo nebo ho zušlechtit!Ne­podceňoval bych to.

lota

Narození Ježíška přece, v jesličkách, na seně…

Roman71

Vánoce jsou už z předkřesťanské doby neodmyslitelně spojeny s pohanskými oslavami zimního slunovratu. Pokud budeš mít zájem, zadej si do Google výraz: Saturnálie ..a čti pozorně. S postavou Ježíše Krista byly tyto původně pohanské oslavy spojeny až v 17.století našeho letopočtu.

Víceméně Ježíš Kristus nemá s těmito oslavami společného nic,
ani tu část roku, ve které skutečně přišel na tento svět.