FerenCZ

S jakou účinností pracují Peltierovy články. Chtěl bych vědět rozmezí řádově v %. Děkuji.

S jakou účinností pracují Peltierovy moduly (resp. Peltierovy termobaterie někdy milně označovány též jako Peltierovy články). Chtěl bych vědět rozmezí řádově v %. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Záleží na použitém materiálu. Většinou se učinnost uvádí kolem 10%

rigormortis

jsou to TEG moduly?
Jejich účinost je v maximu (vychází z reálných výpočtů) okolo 7%.
Zdá se to málo, ale při instalaci na výfuky aut to dokáže uspořit 10% paliva.

Zdroj: http://www.ew­p.rpi.edu/har­tford/~lewisl2/En­gineering%20Pro­ject/Other/Re­ferences/Power%20an­d%20Efficiency%20Cal­c%20in%20Commer­cial%20TEG%20i­n%20Automobile­.pdf