Lutagame

s jak minimalne silnou motorkou se smi na dalnici a na silnici ? pochybuju ze s babettou pojedu na dalnici…

Doplňuji:
a na silnici je to jak ? třeba ve městě ?

Nejlepší odpověď
petrnaku

Mám pocit, že na dálnici může motorové vozidlo, které dokáže jet plynulou rychlostí nejméně 80 km/h. To babetta rozhodně není. Nemůže tam.

Další odpovědi
brillant

Zákon o silničním provozu.

§ 35 Provoz na dálnici
(1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost2) není nižší než 80 km.h-1. V úseku dálnice
procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost2) není nižší než 65 km.h-1. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.
(2) Řidič smí na dálnici vjíždět a z dálnice vyjíždět jen na místech k tomu určených.
(3) Zákaz provozu podle odstavců 1 a 2 neplatí pro vozidla správce komunikace oprávněně užitá při její správě a údržbě.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d3­.aspx

honza19hk

babeta ne,stejně jako traktor a jiná pomalá vozidla.
Doplňuji:
na silnici bez problémů ale na nějaký rychlostní silnice a dálnice ne. Jinak na okresky a jiné silnice tím pádem i ve městě můžeš.

Drap

Ve městě můžeš jezdit bez problémů

zzzzz

pokud máš na mysli silnici pro motorová vozidla, tak na ni platí stejné předpisy jako na dálnici. pokud máš na mysli normální silnici, která není označená značkou dálnice nebo silnice pro motorová vozidla, tak na ni můžeš jezdit s jakoukoliv motorkou, která má značky a STK. To ses v autoškole neučil?

Reezo

Pokud z toho stroje vydráždíš minimální rychlost nad 80 km/h tak si jeď klidně s traktorem po dálnici 🙂