rigormortis

S čím se na burze obchoduje?

Kdysi jsem četl o tom, že na burze se obchoduje s hodnotami, které teprve budou existovat (nevypěstované obilí, nevytěžená ropa), jen aby se zaplatily náklady na samotnou výrobu.
Nevíte někdo, zda je to pravda? Nemohu to dohledat.

Odpovědi
beer

Stačí zadat do Google burza komodity a můžeš číst:
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=bur­ze&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=burza+komodity

AndreiRanger

Pokud se jedná o bchod s komoditami, asi by se to dalo tak nazvat, neboť nákupem komodit skládáš závaznou objednávku a pokud ji neprodáš skončíš např. s tunou kukuřice na zahradě.

Co se týče burzy s akciemi tam o něčem takovém nemůže být řeč, neboť hodnota akcie odráží hospodaření firmy.