Slonyk

S čím jít k reklamaci?

Dobrý den, mám porouchané sluchátka, které jsem byl už čtyřikrát reklamovat. Pokaždé se jednalo o víceméně stejnou vadu. Teď se mi pokazily popáté a já chci vrátit peníze. Nevím ale, jestli mam jít k reklamaci s papíry „výdej servisního zásahu“ nebo „reklamační list“. Jeden reklamační list se mi totiž ztratil.
Ještě prosím o radu ohledně uznání reklamace. U pecek se mi utrhl na jednom sluchátku celý ten reproduktorek a zůstal tam jen ten trychtýřek.

Předem děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
Alesh

Však stačí 3× stejná závada k možnosti odstoupení od smlouvy. Musí ti vrátit peníze, pokud na tom budeš trvat. Dost často se snaží nutit zákazníka do výměny za jiné stejně drahé či dražší zboží (s doplatkem), ale na to nemají ze zákona právo.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/pravni-ochrana/reklamace-zbozi-a-sluzeb/1001142/­43038/

Další odpovědi
Drap

s čím jít ? Tak určitě budeš potřebovat to sluchátko a nějaký doklad o tom, že už bylo několikráte reklamováno.

Michal Kole

Pokud jsou 4 různé závady což trochu naznačujete tak máte taky právo na vrácení peněz.

Bohužel spíš záleží co je napsáno v papírech než co skutečně výrobku je.

Servis to může napsat nepřesně a pak bohužel nezbývá než soudní znalec a soud.

Já bych byl pro, aby znalecké posudky musel platit prodejce, alespoň by byla na něj tlak, aby se snažil zákazníkům vycházet vstříc.

Pokud jsou např. sluchátka určena pouze na domácí poslech a zákazník si s nimi jde zaběhat tak to je více méně problém na straně zákazníka, ale když jsou sluchátka určená na sport a přesto se jím něco stane tak by se měl prodejce snažit zákazníkovi vyhovět.

Bohužel někdy si prodejci a servisy doslova „hrají se slovy“, že je potřeba právník, aby jste se domohl svých práv.