Awe

Rychlost světla a teorie cestování časem (Praktické využití)

Už nějakou dobu přemýšlím nad rovnicí E=mc²…V první řadě je zapotřebí shlédnout část videa: http://www.you­tube.com/watch?v=2srDTXl­NAlc čas od 26:20–26:45…A teď k věci
Nesedí mi jejich teorie cestováním časem dopředu.
Ano jestli-že se dostane na rychlost světla jak tvrdí bude se kameraman zdát téměř nehybný…Ale kdyby takhle kroužil dejme tomu rok tak je nemožné aby stárnul pomaleji než kameraman.Rok je přece rok a na tom rychlost nic nemění.Když se nad tím člověk zamyslí tak to nedává smysl.Dejme tomu že by kroužil rychlostí světla kolem rovníku (cca 40 075 Km).To máme 7,4 obletů za sekundu.Ale na čase se přece nic nemění.Jestli-že poletí 24 hodin, obletí zemi 646339,7 krát a na zemi uběhne taktéž 24 hodin.Pouze se mu bude zdát že čas plyne na zemi pomaleji.Ta teorie o stárnutí je na hlavu…

Teď budu rád za vaše teorie

Nejlepší odpověď
www

Přemýšlet můžeš jak chceš a nikdy nedojdeš ke stejnému závěru jako např. já 😉
Cestování časem je zatím totiž jen teorie a pokud se zamyslíš, čas je v tomto případě relativní, atd.
Názor
P.S: video jsem neviděl.

Další odpovědi
matt

Video jsem viděl už několikrát. Nejde o cestování časem, ale poze o to, že čas je relativní. Základem teorie relativity je, že každý má svůj vlastní čas, který je nezávislý na ostatních. V případě, že se pohybuješ téměř rychlostí světla, čas ti prostě ubíhá pomaleji (resp. z pohledu pozorovatele na zemi) = dilatace času. Můžeš o tom přemýšlet, ale jak nám řikal jeden profesor na přednášce, je dobrý to prostě přijmout, pokud to nechápete :D Já sám to tak nějak chápu, ale vysvětlovat je to (jak teď zjišťuju) o dost těžší. Doufám, že sem ti v tom neudělal ještě větší zmatek. V tom videu je to všechno hezky vysvětlený – zkrátka „Čas je relativní“