Vlosa_xD

Je třeba, abych dětem na cestu do Egypta vyřídil rychlopas? Více v doplnění.

Chtěl bych jet se svými dětmi (12 a 14 let) 28. 6. 2016 do Egypta, ale ja tady problém… Dětem končí pas 15. 12. 2016. Pustí je? A mohl bych jim vyřídit ten rychlopas? Děkuji

Původní neotázka
Rychlopas v Egyptě

Odpovědi
Nuk nuk

No, upřímně, pokud se tady nevyskytuje nějaký odborník, tak bych se být Vámi optala na nějakém vhodném úřadě. Např. zavolat na Ministerstvo vnitra ČR nebo na Egyptskou ambasádu. Jde o to, že to máte hodně na těsno. Do Egypta můžete vstoupit s pasem, který má platnost minimálně 6 měsíců od data vstupu do země. Vašim dětem ale pasy končí 13 dní dříve, než je přípustné. Chtělo by to tedy si na příslušných úřadech ověřit, jak moc je v tom to Egypt tolerantní a jestli těch pár dnů je problém. Pokud by to problém měl být, pak samozřejmě zařiďte rychlopasy.