Saurus

Rychlé recepty se špeclema – kdo nějaký zná?

Prosím co nejvíc nápadů! Dík!

Nejlepší odpověď
Deli

Kupuji ty hotové, chlazené.
Pak na pánvičce (nejlíp Wok) osmahnu cibulku, kuřecí maso a přidám špecle, chvilku ještě restuji. Možno přidat třeba hrášek, kukuřici…
Místo kuřecího masa nakrájenou slaninu, nebo smíchat kuř. maso a játra…
Dochucuji pepřem, solí, lze i česnek.

Nebo udělám řidší špenát (nařeďte mlékem) a špecle buď vmíchejte nebo dejte jako přílohu. Hodí se k tomu i vejce (vařené nebo volské oko).

Další odpovědi
anonym

Delam domaci spätzle. Ale je k tomu zapotrebi specialni masinka. Kupovane jsem koupila jednou a vyhodila. ☹
Ale zkuste syrove : 4 druhy syru ( nastrouhame na hrubem struhadle. Spätzle uvarite.
Do vymasteneho pekacku , nebo zapekaci misky -vymazete maslem. Naskladate tenkou vrstvu spätzlu , na to smichane druhy syra , pak zase vrstvu sp. , pak syr. Nahore musi byt syr. Je to pomer : Stejne mnozstvi sp., stejne mnozstvi syra.
Zapecete v troube na 180 st., asi tak 20 min.
Mezitim na panvicce , 1 lzici oleje a hrozne moc cibule. Na 2 lidi klidne 4 cibule zpenit. Pri podavani na horky talir ( ja vsechny talire ohrivam pred podavanim v troube , nepodavam jidlo na studeny talir ) .. na talir sp. a na ne orestovanou cibulku.
Nekdy delam i pro vice jak 10 lidi. A pecu i v troube u sousedu , aby jsme meli vsichni naraz. 🙂 -iv-

anonym

Cibuli,česnek,pa­priku lusk,papriku sledkou,rajče­.Osmahni(špecle jsou vlastně noky)přidej špecle,přidej trochu vody s bujónem,nebo vývaru domácího,šup s tím do trouby,než se bujon vsákne a špecle dodělají.Posyp sýrem a hotovo.

elektrikář

Uvařené špecle. Mohou to být i halušky, přelít sýrovou omáčkou z nivy, tavených sýrů, s kouskem másla a smetany na vrch trochu vyškvařené slaniny a cibulky.