Tonie

Rychle bijící srdce, pocit ke zvracení..

Potřebovala bych se zeptat.. Před pár minutami, jak jsem vstala.. bylo všechno dobrý, šla jsem dolů do kuchyně, pustila psa ven a podrbala kočku. Pak jsem si začala chystat snídani. Ani nevím, kdy to přišlo, najednou mi bylo špatně.. a čím dál tím víc. Položila jsem lžičku s medem a běžela na záchod, kdybych zvracela.. tam jsem se posadila a snažila se v klidu dýchat. Strašně rychle mi bilo srdce, opravdu hodně rychle, byly to rany, který jsem úpně s klidem cítila když jsem se jenom trochu dotkla krku a bylo mi strašně zle. Nepamatuju si, že by mi někdy bilo srdce rychleji.. Zachvilku jsem to nějak.. vydýchala a přestalo mi být špatně.. Ale docela dost mě to vylekalo..
Oba rodiče mají nějaké problémy se srdcem a tak, otec má vysoký tlak a mamka myslím nízký. Není mi dobře..
Doplňuji:
Dehydratovana jsem nebyla.. piju docela dost, i před spaním a dehydrataci už jsem jednou zažila, tohle bylo něco jiného, do několika minut to bylo pryč..
Nervozita ani strach to být taky nemohl.. leda že bych měla strach z toho medu, co jsem si zrovna mazala na chleba, když to začlo..

Je možný, že by to mohl být vysoký tlak.. nevím, ale nikdy se mi nic podobného nestalo..

Úzkostná depresivní porucha..? Umm.. já jen, neměla jsem při tom nějak velkej strach, nebo úzkost. Moc si z toho nepamatuju, ale co vím je, že jsem se trochu vyděsila z toho bušení srdce, ale snažila jsem se uklidnit a zhluboka a pomalu dýchat.. Necítila jsem nějak výrazně obrovskej strach nebo úzkost.. jen tak moc, jak mi to příjde přirozené, když nevím co se děje..

Áchjo. K doktorce se mi s tím moc nechce. Rodiče nad vším mávnou rukou, že to nic nebylo a když bych je měla přemouvat že chci k doktorce, přišla bych si jak.. nevím, nějakej chudák co na sobě usilovně hledá nějakou nemoc..
No, stalo se mi to poprvé, když nepočítám podobnou věc, co se mi stala dřív, ale to ani nevím jestli bylo ono, protože se mi při tom jen zamotala hlava a bilo mi rychleji srdce.. (mohl by to být ten špatný tlak, ne..?)
Každopádně jestli se to někdy stane znovu, nejspíš bych s tím k doktorce zašla.

Nejlepší odpověď
anonym

Pijte vodu … mozna jste nejak dehydrovana – ale nemam zkusenosti , pisi jen co me napada. Upal … ? Nebo " jen " nejaka nervozita – strach – z neceho ? … dehydratace…
Samozrejme nejlepsi by bylo jit k obvodni lekarce , nebo lekari a zazadat si o doporucenku na EKG a budete mit jistotu. -iv-
Doplňuji:
Butani ma urcite pravdu – a myslim si , ze on opravdu urcil spravnou diagnozu. 🙂 Ja jsem to ve sve odpovedi take tak nejak myslela. Tim strachem a uzkosti jsem nemyslela ten moment – na zvraceni , ale dny a zivot celkovy – predtim. 🙂

Další odpovědi
Hykam

Takovéhle problémy občas také mívám, ještě se mi u toho občas také točí hlava, je to od vysokého tlaku, doporučuji navštívit lékaře.

Ella

pokud se to stalo poprvé, nehnala bych se hned k doktorce. Třeba to bylo jen špatným tlakem vzduchu, někdy jsou takové dny, které holt nejsou dobré… Pokud máte v rodině problémy s tlakem, možná by bylo dobré se zeptat doktorky nebo si pořídit měřič tlaku a měřit – ujistíte to tak i bez pomoci lékaře (máme ho taky doma) – když budete vědět, že máte nízký/vysoký tlak můžete se příště nevolnosti vyhnout =)
Jinak párkrát se mi tohle co vám stalo taky – ráno vstanu, jdu si udělat snídani, najednou hučení v uších, zatmění před očima, bušící srdce a pak už jen sesunutí k zemi a nůž zapíchlý v linoleu kousek ode mě, nepříjemné…
Pokud se to snate znovu, už bych doporučila navštívit lékaře/řku, za zeptání nic nedáte… no, vlastně jo, 30 korun =)