Ryby-kuchyňská příprava.Jak jednoduše připravit ryby,údajně „ostroretky“?

Sladkovodní čerstvé ryby nemívám často ,navíc tento druh vůbec neznám.Ryby jinak konzumujeme poměrně dost a nejvíce nám chutná jednoduchá úprava.

Nejlepší odpověď
beer

Jako kluk jsem je často nosil domů, stačilo jen osolit, opepřit, pokmínovat.
Buďto jsme je připravovali přímo u vody nad ohněm, nebo doma se ještě pokapaly citronem (pokud byl), obalily v mouce a osmažily po obou stranách na pánvi.
Přílohou byly většinou brambory, u vody pak chleba ))

Další odpovědi
Damiana

Mám velmi dobrou zkušenost s rybkami pod krustou. Filety naskládám do máslem vymazané formy, osolím, pokapu citronem a navrším směs (rozmixovaný toastový chléb s trochou olivového oleje, bylinkami podle chuti a lžící parmazánu nebo pecorina – nebo můžeš s chlebem rovnou použít i hotové pesto). Pěkně přitlačím na rybu a upeču dozlatova. Chutná mi to ještě víc, než klasický trojobal. 🙂

ondra07

Osolené půlky vykuchaných, hlav a ocasů zbavených ostroretek, opečené na oleji.
4 ks ostroretky
1 ks citrónu
hladká mouka
pepř
sůl
olej na smažení

  1. Vykuchané ostroretky zbavíme hlavy a ocasu, pak je rozpůlíme podélným řezem, porce opláchneme pod tekoucí studenou vodou a důkladně osušíme papírovými utěrkami
  2. Rybí maso osolíme, opepříme a pokapeme citrónovou šťávou, necháme chvíli odležet
  3. Porce obalíme v hladké mouce a zprudka opečeme na dobře rozpáleném oleji tak, aby ryby mírně zezlátly, pak je dopečeme, na mírném plameni, dokud maso nezměkne.

Dobrou chuť. :)

Bobule

Nejlepší ji máte připravit klasicky..
osolíte, opepříte, a trošičku pokapejte citronovou štávou. Nechte tak půl hodinky vstřebat. Já ještě používám na ryby i na sladkovodní, karibské koření, je úžasné.
Pak ji vemte, lehce obalte v mouce, prudce ji opečte a nakonec na nějakém mírnějším plaměni nechte „dojít“ dokud nezměkne.
K tomu třeba salát, brambor, kaše…

A pak jsem ještě našla jeden cizí recept, může být dobrý :
Zeleninu a ovoce očistíme a nakrájíme na kostičky.

Na pánvičce rozehřejeme olej a vložíme všechnu zeleninu. Za občasného míchání prudce osmahneme, přidáme nakrájené ovoce a 5 minut dusíme pod pokličkou.

Ostroretku zbavíme páteře a kůže a nakrájíme na pásky. Pokapeme citronem a vložíme na pánev na zeleninu a ovoce. Směs okořeníme, přidáme kečup a vodu a lehce mícháme tak dlouho, než ryba změkne. Přibližně 8 minut.

Ostroretku na zelenině a ovoci podáváme s těstovinami nebo rýží.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/os­troretka-na-zelenine-a-ovoci/

anonym

Bohemico, nejchutnější úpravou ryb se mi zdá je pouze naporcovat, osolit, případně jemně dokořenit (záleží na vlastní chuti čím) a bez obalování opéct na másle. U chuťově nevýrazných ryb přikápnu ke konci pečení trošku bílého vína a nechám ho vydusit. Zkoušela jsem různé složitější recepty, ale u ryb mám ráda, když vynikne jejich skutečná chuť.

anonym

Děkuji za pomoc,také máme nejraději jednoduché úppravy.Tak také ryby dnes skončily-bylo to moc dobré a ještě zbylo i víno! :D