lukas.lukas

rybička plave zády ke dnu nebo zády na dně leží

Právě jsem si koupil 2 nové rybičky Tetry červenohlavé a od té doby, co jsem je dal do akvária, tak na ně skalár útočí a jedna rybička se mi zda taková vyčerpaná a pořád se otáčí zády ke dnu, nebo na něm zády leží, není to nějaká nemoc ?
Doplňuji:
Tak ted uz to je asi jedno, obě dvě umřely :(

Nejlepší odpověď
briketka10

Skalára je bojovná rybka a Tetra se k ní nehodí a tak jak se honily je vyčerpaná dej je zvlášť nebo Ti zemře..
zeptej se v Akvarististice jaké rybky si pořídit ke Skaláře a navíc jeden si brání území..
Doplňuji:
http://rybicky­.net/clanky/458-hodi-se-k-sobe-tyto-ryby

12. 05. 2010, 20:45 – Oli – Zdravím a musím k těm Skalárům něco podotknout.:smile: Pro mně patří mezi jedny z nejkrásnějších rybiček hlavně černé.Měla jsem jich nedávno ještě v AQ,ale také mi sežrali několik Teter atd.:-( Ale musím přiznat,že to byla moje chyba.Oni potřebují větší AQ hlavně na výšku nejmíň 50cm a 100l AQ.Je to majestátná ryba a je na co koukat jak se projíždí v AQ.:-) cumim pozdrav :smile: :smile: :smile:
viz článek :
http://www.aqu­apage.cz/akva­rijni-ryby/32-pterophyllum-scalare.html

Další odpovědi
honza19hk

ryba břichem na horu…tak ta to má asi za sebou.