SengSS

Růžoví formulář .

Mám ho podepsaný u jednoho zaměstnavtele u kterého jsem na brigádě ale našel jsem si další brigádu kde bych měl více peněz ale tu první nechci opustit ale kdybych v té nové platil daně stálo by mě to o mnohem více jelikož si tam budu moci vydělat více , je tedy možné to u toho prvního zaměstnavatele zrušit a stále tam pracovat , a co kdybych podepsal i u toho druhého a tu toho prvního nezrušil jak se na to příjde a co mi případně hrozí , thx…
Doplňuji:
Ahá no dík , a nikdo jiný neví hodila by se mi přesnější informace jestli s tím má někdo zkušenosti .....

Odpovědi
pusinka50

V jednom měsíci můžeš podepsat růžové Prohlášení poplatníka pouze u 1 zaměstnavatele. Čili teď v lednu jsi ho podepsal u jednoho zaměstnavatele a 1.února ho můžeš podepsat u druhého zaměstnavatele, ale s tím, že u prvního zaměstnavatele ho ukončíš.

Doplňuji:
Prohlášení poplatníka jde na Finanční úřad, když by se jim v jednom měsíci sešly 2 prohlášení u dvou různých zaměstnavatelů, měl bys problém, to prostě nejde. Musíš si vypočítat, kde se ti rentuje Prohlášení podepsat.
Tady máš kalkulačku, ta sleva na poplatníka ano-ne se týká právě podepsaného růžového prohlášení, tak si porovnej oba platy:

http://kalkulac­ky.idnes.cz/cr_kal­kulator-ciste-mzdy-2013.php

Lukasy

Tak jedině, že bys tam byl na černo to bys pak nemusel podepisovat, jinak bys pak nejspíš zaplatit pokutu za to žes neplatil daně. Jinak podepsane to mužeš mit nejspíš u obou, nevim co přesně je ten ružovy formulář.

venkovan

Když u mne studenti pracují, tak se běžně domlouváme, u koho odpočet daní uplatní – pokud mají víc brigád. Takže u jednoho, co máš menší plat se domluv, že ti budou srážet daň (cca 15% a víc – podle výšky platu) a u toho kde máš víc, uplatni odpočet („růžový formulář“).
Víc informací by ti měli říci u jednoho z těch zaměstnavatelů.

Hlada

Jak jste přišel na to, že budete platit nižší daň? Daň se platí ze součtu všech příjmů za rok a od výslené částky se odečtou slevy na poplatníka. Pokud nemáte v úmyslu jeden příjem zatajit, tak ve výsledku musíte zaplatit vždy stejnou částku. Prohlášením prohlašujete jen to, že slevu neuplatňujete jinde. Jestli chcete mít o platbě přehled, když máte víc příjmů, tak nepodepisujte Prohlášení a podejte si přiznání sám.

ivzez

Prohlášení k dani je naopak rozumnější podepsat u toho zaměstnavatele, u kterého je nižší výdělek (odměna).

Z příjmu do 5.000 Kč se strhává tzv. srážková daň, kterou by Vám už nikdy nikdo nevrátil. Podepíšete-li u takového zaměstnavatele prohlášení, bude muset i on odvádět daň zálohovou.

Máte-li dvě zaměstnání souběžně, budete mít povinnost podat po skončení roku daňové přiznání, v němž si slevu na poplatníka uplatníte.
Doplňuji:
Prohlášení k dani můžete podepsat vždy jenom u jednoho zaměstnavatele.

pusinka50

lukasy, mluviti stříbro, mlčeti zlato – když něco nevíš, tak neodpovídej špatně