Kafuněk

ruseni nocniho klidumezi 20 –22h.

Pisi v navaznosti na predchozi diskuse. Soused pod nami ma umistene reproduktory do stropu a zamerne pousti nahlas tv ci jine zzvuky napr. chrcici spatne naledene radio, aby rusil nase 3 deti, aby nemohli spat. Jaka mam prava, jak se vuci tomuto smejdovi mohu branit. Jde o stareho plesniveho vojaka.Diky. Naschvaly trvaji jiz cca 2 roky. Staci kdyz se pres den projdeme po byte a on hned zacne psycho vysilovat a zacne poustet nesmysly do stropu. Prosim o jakoukoliv radu co s timto vojenskym idiotem mam delat.:-(
Doplňuji:
piste na jomada@seznam.cz

Nejlepší odpověď
Alesh

Napíšu ti to sem. 😉 Zaprvé noční klid je od 22 do 6. To ovšem neznamená, že mimo tuto dobu si může kdo chce dělat co chce. I tak se nemůže nikdo chovat proti dobrému občanskému soužití nebo jak to ten občanský zákoník nazývá. V podstatě by šlo pořídit důkazy a nahlásit tento přestupek. K tomu lze využít i policii, jak městskou tak státní. Ale úplně primárně by bylo dobré se zkusit z dotyčným v klidu domluvit. Prostě bych se zvedl, zazvonil a naprosto v klidu se zeptal, proč jako zrovna teď večer pouští tu hlasitou hudbu atd. No, a čekal bych, co z něho vyleze a podle toho se zachoval. Pokud by byl ochoten diskutovat, pak si to s ním vyjasnit. Pokud by to nešlo, tak mu v klidu oznámit, že to budeš řešit jinou cestou. A pokud by ani to nepomohlo, tak to tou jinou cestou opravdu začít řešit. Ale jak říkám, nejdřív to zkus vyřešit v klidu osobně. I když je to těžký, nervy pracují, je potřeba být trochu flegmatik, nenechat se rozhodit, brát to s nadhledem. Třeba dědek vycouvá, jak z toho bude vykulenej.

Další odpovědi
iceT

http://www.prav­nik.cz/a/77/ob­tezovani-hlukem-ci-kourem-od-souseda.html

honza19hk

mezi 20–22:00 není noční klid.Noční klid je mezi 22:00 až 6:00, V době kdy noční klid není se vám akorát vysměje.

LejdyTerr

Zkusila bych to po dobrém a pokud by to nešlo, tak bych si od kamaráda půjčila nějaké hooodně silné repráky, dala je na reproduktorama dolů na podlahu a dělala bych mu diskotéku tak dlouho, doku by to nepochopil…