Rejkjavik

Poradíte, co mám dělat s přetrvávajícími problémy se sousedem a jeho štěkajícím psem uprostřed noci, někdy až do rána?

Dobrý den, máme přetrvávající problémy se sousedem a jeho psem vlčákem, který klidně uprostřed noci (přibližně ve dvě nebo ve tři ráno) začne štěkat přes celou ulic a bez přestání vydrží klidně až do šesti. Je to vážně příšerné. Nemůžeme spát. Mohli byste mi poradit, co mám dělat? Snažili jsme se mu to vysvětlit, ale on nás zřejmě neposlouchal. Děkuji za odpovědi.

Původní neotázka
Rušení klidného spánku psem

Odpovědi
Hans51

V první řadě domluva. Pokud to nepovede k řešení, můžete podat příslušnému soudu tzv. negatorní žalobu. Soud může sousedovi přikázat, aby omezil zdroj hluku, pokud překračuje míru přiměřenou poměrům. Tuto skutečnost však budete muset v žalobě prokázat a unést důkazní břemeno.

Drap

Je celkem přirozené, že pes štěká. Pokud je hluk nadměrný, můžeš požádat hygienu o změření hlučnosti. Pokud bude norma překročena, můžeš žádat sjednání nápravy.

gecco

Hluk nahrát a volat policii – rušení nočního klidu…
Souseda přestane bavit platit pokuty a chodit na Obecní úřad k Přestupkové komisi…

Kryšpín

Dle mého názoru a zákona od 1.1.2016 je uzákoněno, že hudba a zvířecí zvuky nejsou hluk, ale zvuk a proto rovněž toto nelze za zvuky postihnout není na to norma, ovšem když na př. soused i v denní době vytáhne vrtačku začne vrtat, neb přibíjet hřebíky, může soused zavolat úředníka, který musí být vpuštěn do bytu, neb garáže a.p. v tomto případě hrozí pokuta až půl mega.. Tudíž zda-li nemá soused psí smečku na výdělek bude souboj pokud je to vidlák nechápající těžký. Je to novela zákona č. 258/2000 Sb.