Adula.57

rušená krystalizace-obrázek

Dobrý den, nevíte kdy bych sehnala obrázek rušený krystalizace? Když jsem to zadala na google tak mi to tam něco našlo ale nejsou tam ty aparatury.

Odpovědi
mosoj

Ve všech krystalizátorech kde probíhá míchání , ať už míchadlem nebo cirkulací krystalizačního roztoku probíhá rušená krystalizace.
Krystalizátory s míchadlem jsou i zrniče .
Viz obrázky z cukrovaru. V chemickém průmyslu se většinou používá řízená ( rušená) krystalizace. I ten kontinuelní krystalizátor na obrázku má míchadlo.
Intenzitou míchání se řídí velikost (zrnitost) výsledného krystalu.

http://www1.fs­.cvut.cz/cz/U218/­peoples/hoffman/PRED­METY/VLP/Cu%20­Dobrovice/cukro­var1.htm