jjj123456789

Rube se dnes na Ostravsku jako na Donbase?

Doplňuji:
A těží se dnes vůbec na Donbase?

Odpovědi
Zaibatsu

😁 když koukám na ty tvoje otázky, tak ty musíš mít nějakej problém 😁

anonym

Dnes už ne, ale v 70–80 letech tomu tak bylo. Vždyť ty důlní rekordy Sakmara ze šachty Zárubek měli co do sebe. Byl českým ekvivalentem sovětského úderníka Stachanova.

marci1

„Těžba probíhá v současné době v činné části revíru OKD na ploše 133,65 km2 v osmi dobývacích prostorech dolů“ : – viz zdroj
Na Donbase se rube a rube se tam i sůl, která se dováží k nám. 🙂

http://www.ok­d.cz/cs/tezime-uhli/jak-se-tezi-v-okd