redy

Rozvody není jich nějak moc?

Dneska mi řekla kamarádka že se rozvádí.To je už třetí kámoška vtomhle roce.
Co je špatně na manželství?
Co vás by donutilo se rozvést?
Fakt mi zajímá co je ta poslední kapka.děkuju

Nejlepší odpověď
quentos

Co je špatně? Na manželství nic, ale špatně je to, že ženy přitahují především hajzlové. Ovšem to, že je dotyčný hajzl, zjišťují obyčejně až po svatbě.

Další odpovědi
Banán88

to je sporne (quentos) nekdy od „hajzlu“ utikaji, nekdy utikaji k „hajzlum“ :)
Doplňuji:
… ostatne, ja se zenit nebudu, me se to netyka :)

gecco

Třeba – já jsem rozvedený a tou poslední kapkou, která mne k rozvodu ´dokopala´, byla manželka. Bývalá.
😉
Abych byl ale upřímný, musím přiznat, že za rozpad našeho někdejšího manželství můžu já. Asi jsem, jak píše Quentos, hajzl…
😉

arygnoc

doba sa mení.

moja generácia sa ženila a vydávala po škole (strednej, vysokej), mala deti, dostala/kúpila byt/postavila dom, boli pôžičky, …
a to sme spolu chodili 5 i viac rokov.

dnes je manželstvo po krátkej známosti celkom bežné, a tak to aj dopadne, partneri sa spoznávajú až v manželstve a nie pred ním.

na druhej strane pôsobí i spoločenský trend – včetko teraz a hneď, čím viac, tým lepšie – a nastáva stres v honbe za majetkom – dom/byt, auto, dovolenky, handričky, kozmetika, členstvo v kluboch, … a na lásku, partnerstvo nie je čas, o deťoch ani nehovorím.

no a dôležité je i to, že sme mladí i po 50. – deti z manželstva v mladosti odrástl, vyleteli z domu, ich rodičia sa už vzťahu nasýtili, nič im nebráni vo vzťahu novom.

quentosov názor by som nebral tak doslovne – podobne, ako sú medzi chlapmi hajzlíci, sú i medzi ženami pekné čarodejnice a zlatokopky.

takže to je také fifty-fifty.

no a v neposlednom rade záleží i na príčinách – dnes je tých lákadiel veľa, ktoré dokážu jedného z partnerov odlákať – od rôznych závislostí (drogy, hazard), cez pracovné povinnosti až po „objavenie“ novšieho modelu.

taký je život.

;-Q

da ny

Na manželství není nic špatného.
Lidské konání, chování a SOBECTVÍ je špatné!
Neochota/neschop­nost ke kompromisům, toleranci…
Neochota spolupracovat/po­dílet se na práci v domácnosti, s dětmi…
Nedostatek lidské lásky v partnerském vztahu…
Příliš odlišné životní cíle a priority…
U žárlivců, alkoholiků, násilníků, narkomanů, náboženských fanatiků , lemplů a flákačů ⇒ bič a pryč! ;)

marci1

Myslím si, že na manželství není špatného nic, ale zároveň připouštím, že není pro každého. Lidé se musí mít opravdu rádi, musí mít hlavně pro mě smysl pro humor a snažit se takto řešit i problémy, které nastanou. Muž by neměl být „usurpátor“, „pán a vládce“, žena zase „slepice“, která má milión kamarádek a se kterou muž nemůže vést dialog, ve kterém by se neuráželi, každý mohl říct svůj názor, který „nenapadá“ muže ani ženy.
Co by mě donutilo se rozvést ? Alkoholismus, opakovaná nevěra, nedostatek úcty a pochopení a vůbec kdyby se vůči mě i dětem choval nevhodně a „ponižoval“ nás. Manželé si musí rozumět, mít úctu jeden k druhému. Hlavně se musí respektovat, mít ( pro mě ) všeobecný přehled o světě a smysl pro humor ). Asi to mnoho lidí nedocení, ale s humorem se dá zvládnou téměř vše !
Jinak budu žít raději sama ! 🙂

Pepa25

Rozvodů je fakt hodně.
Také se můj dobrý známý rozvádí, mám obě verze (od něho i od ní) a nestačím se divit … V jejich případě byla impulsem: podle něho – hysterická reakce na jednu nehodu, řeší jen děti, počínající její psychické problémy, podle ní: ztráta zájmu o domácnost, jiná ženská (kterou nepopřel, ale řekl, že prý je to až následek).
Jinak na manželství není nic špatně, jen je dnes náročnější spolu vydržel, než to bylo dřív. Mě snad nic nedonutí se rozvést, ale jak zpívá Jarek Nohavica: „ještěže člověk nikdy neví, co ho čeká“.