Rozvod – společný majetek – družstevní byt II.

Děkuji za odpověď. Doplňující informace: členkou BD jsem se stala před sňatkem, zaplatila jsem vstupní vklad a podepsala budoucí nájemní smlouvu. Nicméně nájemní smlouva byla podepsána až po sňatku. Ve všech dokumentech figuruji jako členka družstva, či nájemce, manžel je v nájemní smlouvě uveden jako „osoba bydlící v bytě vedle nájemce“.

Odpovědi
standa

V takovém případě po rozvodu nastane toto:¨

  • exmanžel pozbyde členství v družstvu (které získal automaticky sňatkem)
  • exmanžel bude běžným nájemníkem, na kterého se budou vztahovat standardní ustanovení o nájmu bytu (pokud mu budete chtít dát výpověď, tak jedině s náhradním ubytováním – což není neřešitelné)
  • vše ostatní bude podléhat SJM, tedy i všechny vklady do bytu…