Rozvod s dlužníkem, svěření dítěte do péče – jak postupovat?

Prosím o radu, dohodli jsme se s manželem na rozvodu. Máme dítě, já jsem ještě na MD a manžel má spoustu dluhů. Asi rok po svatbě na manžela byla podána exekuce a vše, co bylo zabavené byla moje mateřská, auto, které bylo naspáno na mě a mé naspořené prostředky. Hned po tom jsme si nechali udělat zůžení majetku. Manžel začal dluh splácet. Dluh na exekuci by měl být už zaplacený, ale manžel má ještě jiné dluhy, které vznikly po zůžení majetku. Budu mít právo po rozvodu na nějaké odlužnění výše zmíněných věcí, které už jsou zapsány v tom zůžení? A jak prosím postupovat??? Děkuji moc za radu, L.

Odpovědi
Jambalaya

Především je velmi důležité, zda zúžení společného jmění manželů bylo upraveno soudně. Pokud nikoliv, pak není účinné vůči třetím osobám, zejména věřitelům, jestliže o tom prokazatelně nebyli informováni. Tzn. máte-li upraveno SJM pouze notářským zápisem, může vám exekutor zabavit i věci nabyté po zúžení.
Můžete podat vylučovací žalobu, ale poraďte se s právníkem.