belanu

Má nárok na vyplacení muž, jehož manželka byla vlastník domu, který byl před jejich rozvodem přepsán na jejich dceru?

Dobrý den. Pritelkyne ma mamku, ktera se chce dat rozvest, byla vlastnikem baraku pred snatkem a ted pred rozvodem prepsala barak na pritelkyni i na katastru to je prepsane… je mozne, ze by mel byvaly manzel po rozvodu narok na vyplaceni??? Ted probiha v baraku rekonstrukce, kterou financuje pritelkyne. Je mozne, ze by mohl neco pozadovat? Kdyz vsecky faktury o zaplaceni materialu a remeslniku mam ja nebo pritelkyne?
A jeste jeden dotaz, musime hledat byvalemu manzelovi nahradni bydleni? Jakou dobu ma na to se vystehovat, kdyz v nove smlouve je napsano pravo ziti jen pritelkyne jeji mamky a babicky??? Dekuji za odpoved

Má muž, jehož manželka byla vlastník domu, který byl před jejich rozvodem přepsán na jejich dceru, nárok na vyplacení?

Nejlepší odpověď
gecco

Tohle je natolik složité, že ti doporučím s veškerými smlouvami a podrobnostvmi navštívit slušného právníka – to, co mu zaplatíš/te může být jen zlomkem toho, co byste museli zaplatit bývalému manželovi ´skorotchýně´…
😉
Jen jednu konkrétní odpověď ti můžu dát – ne, nemusíte „bývalému manželovi“ hledat (nedej bože dokonce zajistit) náhradní bydlení – je to na něm…
A dokdy? – podle dohody (smlouvy – doporučuju písemnou)…
😉

Další odpovědi
ivzez

Může-li manžel doložit prostředky, které do domu vložil (materiál, práce apod.),
měl by mít nárok na jejich vyplacení (pokud si je za dobu manželství „neodbydlel“).
Podle mne je ale otázka, od koho…

Ale stejně jako Gecco doporučím
se všemi podklady navštívit právníka.

simir7

Manžel má určitě nárok na peníze které do baráku vložil/opravy,re­konstrukce atd/.Je ale lepší opravdu si najít právníka.