Avatar uživatele
Zlatý

Rozvazani prac.pomeru III.

... nejde mi o dohadovani se o stale trvajicim prac.pomeru(uz jsem se prihlasil na prac.urad) a tam mi samozrejme rekla,ze nemam -pisemne- ukonceni pomeru-to musi byt.Ale primhourila oko azarvidovala mne.Zapoctak atd muzu samozrejme dodat o neco pozdeji,ale ukonceni co nejdrive.Chci se zeptat,jestli mi muze zamestnavatel nutit ukonceni tim ze mi ho posle -pouze- postou. Vzdyt ja mu muzu samozrejme potvrdit osobni prevzeti podpisem,atd. a prece ukonceni bych mel taky stvrdit podpisem. Takhle ani nevim kdy mi to "postou" prijde..
Diky za radu
Doplňuji:
Yambalaya : nic takoveho jsem nepasal.Prectete si prosim jeste jednou to co jsem ve skutecnosti psal..
Cili jeste jednou : jde mi pisemne rozvazani prac.pomeru,ktere jsem jaksi neobdrzel..zamestnavatel mi po telefonu rikal,ze : "osobne vam ho nedam,poslu to postou + ostatni papiry".Otazka zni : muze takto jednat??? Jestli nekdo vi,budu rad za prispevek.Dekuju moc

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zaměstnavatel MŮŽE ukončit pracovní poměr tím, že vám JEN odešle dopis, ve kterém vám oznámí, že prac.poměr skončil ve zkušební době.

Zákoník práce ve svém ustanovení § 334/1 jednoznačně upravuje, že tato písemnost musí být zaměstnanci doručena do VLASTNÍCH RUKOU.

Pokud se tak nestalo, pak pracovní poměr NESKONČIL.

DOPORUČUJI:

1. vyzvěte zaměstnavatele, aby vám zmiňované písemnosti poslal ´do vlastních rukou´ a pak s těmito dokumenty dostavte na úřad práce a dál už to nechte na úřednících ÚP

2. abyste se ´nepokoušel´ dožadovat se náhrady mzdy za toto období (kdy ještě pracovní poměr neskončil)..., na což teoreticky můžete mít nárok, a to proto
že byste nepochybně měl problém s tím zda jste opravdu CHTĚL nastoupit do práce..., proti vám by stál i fakt, že jste kontaktoval pracovní úřad...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h14.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Psal jsi, že jsi tam vydržel dlouhých 18 dní-teda myslím. to není žádná výpověď, ale ukončení ve zkušební době a to můžeš skončit ze dne na den, aniž bys něco říkal. Tak stejně on tě může propusit jak chce. zítra už nechoď a basta.
Poslat ti zápočťák poštou může, nikde není psáno, že ti jej musí dát do ruky. Žádný podpis, kterým bys stvrdil ukončení není třeba.
Divím se, že tě na ÚP zaregistrovali. co když skončíš v práci o den dřív nebo později? Myslím kdy to zaměstnavatel napíše.


Avatar uživatele
Bronzový

To je pořád dokola, zjevně nečtete, co vám kdo píše. ZL vám měl být vydán při skončení zaměstnání t.j. 3.4.10 pokud jste byl v práci, pokud ne, měl vám být téhož dne odeslán, již jsem to psala.
Vážený mojiteku, my vám ale ten zápočťák nevydáme, ani nepůjdeme za vaším zaměstnavatelem, aby vám ho vydal. Vzhledem k tomu, že vlastně nevíte, kdy byl pracovní poměr ve zkušební době zrušen, stejně jako Standu mne překvapuje, že vás na ÚP zaregistrovali. Myslím, že již bylo řečeno vše, buď běžte zadupat na zaměstanvatele, nebo si stěžujte, viz předchozí texty.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.