bolak

Rozumíte těm záchranářům s tou plachtou v odkazu níže? A těm dalším lidem, co tam vyděšeně řvou v pozadí?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/403435-kocka-vypekla-zachranare-ktery-ji-chtel-sundat-ze-sloupu.html

Proč nejdou do lesa zachraňovat veverky uvízlý na stromech? Nebo co pobřežní hlídka, taky je v její náplni práce chytat ryby do síťky, aby se neutopily nebo nenastydly na ledviny? Kočka přece v pohodě skočí i z 8. patra paneláku, a voni ji jdou „zachránit“ ze 4 metrů s plachtou..

Nejlepší odpověď
jáára

Zdar Boláku. Si asi neviděl tohle video http://www.na­vratdoreality­.cz/?p=view&id=22904
Jak se to dělá v Rusku…

Další odpovědi
kapka

A tys někdy viděl v pohodě skočit kočku z osmého patra paneláku? :) Ja znám kočku, která spadla ze sedmého patra, sice přežila, ale v pohodě teda nebyla.
K videu – nevidím nic špatného na tom, ze jí pomohli, neznáš souvislosti, mohla tam už delší dobu zoufale mňoukat. Nahoru se leze lip, nez dolu. A pokud vim, tak neni úplně neobvyklé, že lidé volaji k podobným případům i hasiče, ti kočce pomohou a je to. Myslim, že kdyby ty kočky nemňoukaly a nedožadovaly se pomoci, tak by si jich nikdo ani moc nevšímal. A ublížit si kočka při pádu může, ne že ne. :)

zjentek

Tak lidi hlavně musejí mít někoho rádi a když se nemají rádi mezi sebou, tak jsou schopni podobných akcí, z kterých pak logicky mají v neděli ve dvě ráno stres ;)

led

Dám slovo diskutérom ku spomínanému článku http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=444038&ar­ticleId=/koktej­l/403435-kocka-vypekla-zachranare-ktery-ji-chtel-sundat-ze-sloupu.html&sec­tionId=7
.
..Existují dvě útočiště před bídou světa – hudba a kočky. (Albert Schweitzer)…pomáhat zvířatům v nouzi se má, jsou to také živé bytosti se strachem a obavami, stejně jako lidé…Co se týká placení, pořád u nás platí záchrana lidí, zvířat a majetku…ale v podstatě s Vámi souhlasím – kočka není debil…

Mimozemšťan

Každá kočka dokáže vylézt nejen nahoru, ale i dolů, nějaké zachraňování není potřeba. A jak dlouho tam nahoře chce být, je její věc, to že mňouká neznamená že je v nouzi.
Když někdo „zachraňuje kočku“ zadarmo, tak je trouba jalovej na entou.

bolak

kapka: jednou jsem viděl pořad, kde to i prakticky ověřovali 🙂 nechali ji skákat (nebo ji shazovali, to už si nepomatuju) z různých výšek, a ukazovali i graf vzhledem k výšce, ze kterýho vyplývalo že kočka má mnohem větší problém s nižšími výškami než s obrovskými, vysvětlovali to tím že kočka nemá klíční kost, a tak pro ní není abnormálně velká výška jako třeba 20m žádný problém; přistála hladce na všech čtyřech, a šla dál jako by nic (nebylo teda samozřejmě na beton, ale do trávy), na druhou stranu pokud ji pustili nečekaně z výšky třeba 1,5 metrů, tak se zranila, což vysvětlovali zase tím, že ta výška byla tak malá, že si nestihla srovnat tělo a hlavně nohy

ale máš pravdu, že třeba třínohá kočka by mohla mít docela problém 🙂 takže univerzální parvidlo (kočka>8.patro>4e­verOK) to taky není