zzzlatokopka

Rozumíte slouvu „pocem“?

U nás je to běžné slovo, používá se i u vás?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
briketka10

běžně ho používáme i u nás
v Pardubicích „pojď sem“ 😁
Doplňuji:
jako co dáš ? ho neznám..

Další odpovědi
quentos

Jasně, ukažte mi někoho, kdo ta dvě slova zřetelně rozděluje. Ovšem když jsem viděl kdysi u spolužačky, jak toto i NAPSALA, zůstal jsem sedět s votevřenou pusou (i tehdy jsem mu rozuměl, i když jsem ho viděl poprvé, ale zůstal jsem paf ze zjištění, že to někdo je schopen i napsat…). A to bylo ještě před 20 lety na ZŠ – z toho, že si to stále pamatuju, je vidět, jak silně odporný zážitek to byl…
Doplňuji:
(Podkrkonoší; ale hádám, že tomu bude rozumět každej bez vohledu na voblast)

annas

Běžně nepoužívám. Jen když přijedu do rodné obce, s kamarádkou mluvíme hanácky. Poť sem i pocem.
Takže samozřejmě rozumím.

Poť sem, nêco tě ôkážô, bôdeš čôbrnět.

JájsemRaibek

Ano rozumím a odpovídám: co dáš? :D

Quimby

‚Pojď sem‘ ? V tomto kontextu ho běžne používám i navzdory našemu učiteli na češtinu.

hanny 2

Ano,u nás se také běžně používá.Znamená to „pojď sem“.

Awe

pocem ještě v pohodě, ale jak sem byl v praze a na kamaráda pražáka jsem řekl „rožni“ tak čuměl jak vůl a nevěděl co po něm chci…
nebo moje oblíbené „kaj tu“ taky zrovna nepochopil :)

anonym

na Valašsku se to používá

anonym

Rozumím a ty si skama, že tak mluvíš?

ReHu

Stejně dobře jako dvěma slovům: ty voe 🙂

ivzez

Rozumím, nepoužívá.
Nepoužívám ani tam, kde se používá …

marci1

Úplně normálně : „Pocem kámo !“ 🙂

Mc Merkurion

nejen já,ale i kdejakej pes,hlavně ten náš,takže je to dost rozšířený…

Luxx

jo joo, rozumím… ;) trochu mi to tím stylem připomíná cywe (= ty vole) :D

NelieM

Rozumím a běžně používám :D

anonym

Běžně se to u nás používá,taky se u nás používá,zesho­ra,zespoda,
kampa deš?,copa děláš,kudypa jdeš,
dost mi ale vadí,kdy někdo používá třeba slovo
SAMOZŘEJNĚ,místo samozřejmě,
nebo SEDNDESÁT místo sedmdesát.

zzzlatokopka

Awe na to rožni jsem se tu před pár lety ptala, ještě jako bzzzzz:-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rikate-rozsvit-nebo-rozni-pracovala-jsem-s-holkou-z-prahy-kdyz-jsem-ji-rekla-rozni-vubec-nerozumela

annas

Vím, že jsem vložila otázku na rozdíl mezi moravským rožni a českým rozsviť.
Odkaz na ni je v mé odpovědi na tvou otázku. Samozřejmě někdo ji smazal.

zzzlatokopka

N o zase nemám palce, vyčerpano:-(((

Quentos, jsem až doteď netušila, že jsme spolužáci:-DDD

Já za to dostala 5 ze slohovky:-DDD

quentos

já to nenapsal, já to nebyl ;{)> nebylo to ve slohovce, bylo to v papírovém vzkazu ;{))>

arygnoc

@zzzlatokopka:

fáákt? 😁

;-Q

zzzlatokopka

fakt:-DDD