Avatar uživatele
anonym

Rozumíte mluvenému slovu dobře?

Nahrávka je smyčka s různou frekvenční charakteristikou a v ní asi rozumím „dostanu sem mobil“. Jenže čeština má nejednoznačná slova a namísto jsem se vyslovuje sem. Posílám odkaz na zvukový záznam ve wav (24.24 MB) abyste pomohli rozluštit to, co možná uslyšíte jinak. II. část nahrávky obsahuje slovo „hrůza“?
http://www.uloz­.to/12786166/v23-1-12-wav

Děkuji moc:-)
Doplňuji:
Možná ve větě Dostal jsem .. mobil schází slovo nápad? Pak by to dávalo smysl. Dostal jsem nápad. A jde pro telefon?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4474 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

já slyším : Pozastavil jsem mobil – chápu to, jakože ho dal do zastavárny? pán je zřejmě Polák či jiný Slovan, ne? V hovoru Jsem = říká „šem“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
WeeBear

Já si nemůžu pomoct, ale slyším „Co dostal jsem? Mobil“ 😁 Jinak druhá část mi asi někde unikla, nebo jsem nahluchlá. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SINGO

Od 00:00 do 1:39 min jde jasně slyšet „Dostal jsem, mobil“, stále se to opakuje a od 1:39 do konce už to tak dobře slyšet není, ale slyším tam „nic“ stále se opakující.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Nevím jak pozastavit mobil. To je právě to, že každý slyšíme jinak. Nedávno jsem dal kolegovi poslechnout nahrávku videa a zeptal jsem se o čem se tam mluví. Slovům jsem nerozuměl, ale kolega hned odpověděl že „půjdu asi na procházku na Cejl“. A byla to pravda.

Kolikrát když nám někdo něco říká, ptáme se Co?

před 4474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Možná pípla SMS a říká zamyšleně: Dostal jsem… Mobil (hledá mobil). Ale kdyby někam chtěl dostat mobil, který je tenký, musel bych ho hledat a najít pomocí zesilovače s indukční cívkou do vstupu.

před 4474 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby