Avatar uživatele
bolak

Rozumějí si psi mezi sebou?

Jako když jeden udělá haf haf, pozná ten druhej hned vo co kráčí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? flodur, johana 56, briketka10 před 3967 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Tak isto ako vrabce v tŕní na záhumí. Jeden začne a zbor sa pripojí, len rozumieť im… to by sa človek dozvedel veci…
Ale aj zvieratá sa vedia dorozumievať. Akusticky, pantomímou (pohybom, mimikou) a pachom vyjadrujú informácie.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Rozhodně ano. Nemají problém ani v zahraničí.
Když jezdím se svými psy po zahraničních výstavách, při krytí partnerů-„cizinců“ ap. nikdy nemají psi problém se vzájemnou komunikací.
S páníčky je to občas horší. Někdy i já musím u importovaného psa převzít několik základních gest a povelů od jeho původního majitele aby první dny nevázla vzájemná komunikace.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
beer

I když nejsou na rozdíl od člověka nadáni verbální komunikací, rozumějí si mezi sebou lépe než my..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ani „haf haf“ nemusí dělat a rozumějí si, už ze samotného postoje je hned vidět, jak jsou na tom, stačí pár vteřin a buď sklopí uši dozadu, ocas dolu, hlavu níž, pak jen ukáže zuby, zavrčí a je mela, nebo kroutí ocasem a poskakuje jako tajtrdlik, tak to jsem klidná, naštěstí už vím, jaké pejsky má rád a jaké ne, ten můj nesnáší psy, fenky ho zajímají a má je rád, štěňat si nevšímá, ani psů za plotem, kdyby se uštěkali, tak když je za plotem, tak ne, běda ale, kdyby byla otevřená branka. A když se šlo na hon, ani psi ho nezajímali, jen t prasata, nebo kačeny a na kočky byl alergický vždy, jen našeho kocoura toleroval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Na rozdíl od lidí ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanes1954

Většina komunikačních signálů psů se odehrává nehlasově. Na rozdíl od lidí, kteří jsou zvyklí používat více verbální signály, psi spoléhají především na řeč těla. Obsahem vizuálního signálu může být postavení celého těla, pohyby a mimika

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Samba: Já mysle spíš takový to haf haf, jak je to na vesnici (pokuds někdy byla). Třeba jeden pes za vratama udělá haf haf, a druhej pes od naproti mu vodpoví. A další pes pár vteřin na to začne taky a do pěti minut štěká celá vesnice, tak jestli řešej nějaký závažný téma, jako Zemana, povodně, ropný plošiny a tak..

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nie, problémy sveta neriešia, na to sú média a tie sú pod psiu úroveň, riešia lokálne problémy.
Odpočuté z psích informácií:
„Stará Voknovej z Horného konca a je u Dverovej na Dolnom Konci, to bude rečí. Pozor, z krčmy vypadol mladý Palica, aha, aj starý Sekera sa potáca. Pri fare niekto stratil klobásu…“

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

led,
já se počůrám :DDDD

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

😁

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jim moc dobře nerozumím, co štěkaj, ale asi to nějaký význam má, já taky bydlím na vesnici, štěkaj tady jak prdlý, ale jak píšu, moc jim nerozumím, o čem štěkaj, asi o tom, kdo jde kolem, co je to zač, možná, že si vyštěkávaj tak nějak jako tady v diskuzích „Hej ty blonďáku, cos měl k snídani? Znáš toho bruneta od vedle? Ten co štěká svoje jméno, já ho už znám, je docela v pohodě, jen ta jeho panička mi moc nevoní, potřebovala by se vyválet na hnoji“ Určitě řešej závažný temata, proč štěká, na koho štěká a že štěká potichu, tak ať štěká hlasitějc, že mu nerozumí a ten druhej, zas nadává na prvního, že si za to může sám, pánč je hluchej.....no ono to tak asi není, jistě to má hlubší význam, než jen plané vyštěkávání, psi nejsou tak primitivní, aby štěkali jen tak a když je mlha, rozlíhá se to ještě víc, když jsem byla v paneláku, hrozně mě štval jeden pes, který si hodiny odpovídal na svoji ozvěnu.

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jojo, je to psí život, no aspoň nemusí řešit, kterej debil zmazal otázky 🙂

před 3966 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek