KK-15

Roztroušená skleróza- nevolnost

Dobrý den,
u mojí sestry se před několika lety projevila roztroušená skleróza. Píchá si interferony a ačkoli ji často bývalo nevolno, doposud se to dalo zvládnout. Před několika dny se její stav zhoršil a musela každodenně docházet na kapačky. Nevím přesně co jí dávali, snad nějaký prednison či co, ale od té doby jí je hrozně zle. Nemůže dělat témeř nic a je příšerně vyčerpaná. Tak vás moc prosím, zdali nevíte jak by se jí dalo pomoci nebo alespoň trochu zmírnit nevolnost, protože já už si nevím rady. Žádné prášky na bolest nepomáhají.

Předem děkuji..

Odpovědi
hanny 2

Tady je rada – přečti až do konce!

http://no2.cz/ko­nopi/roztrouse­na-skleroza-skleroza-multiplex.html

quentos

omlouvám se, neodpověděl jsem na první z otázek. Je to hlavně o vůli – umění vydržet. První dny a týdny budou nejtěžší, jak je člověk na tu „berličku“ zvyklej. Potom to půjde čím dál snáz, hlavně nepolevit (a to ani v „krizových“ chvílích, kdy se dostaví případné abstinenční příznaky). Třeba si – jakkoli se to může zdát dětinské – slíbit za úspěch nějakou odměnu.